Lista ocen Peugeot 106 I 1.1 60KM 44kW 1991-1996 (35) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kukus
Hatchback 1.1 60KM 44kW
w mojej rodzinie ten samochod jest od nowosci, przejołem go od ojca kiedy zdalem na prawojazdy czyli 9 lat temu, dopiero w tym roku wystapił problem mianowicie pękły mi dwa oringi ktore sa w bloku silnika i olej uciekał do układu chłodzącego, jest to dosc droga naprawa poniewaz trzeba wyjac wszystkie bebechy z silnika koszt takiej naprawy wacha sie od 1000 zl - 1500 zl, przed zakupem tego samochodu z takim przebiegiem prosze sprawdzic czy nie...
~Dżoan
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Posiadam go 2 lata, dużo nim jeździłam ze względu na charakter mojej pracy (teren - głównie wyjazdy w góry po próbki. Rozumiem, że przed zakupem auto było już stare, ale mechanik wciąż mi mówił: ten samochód jest niezniszczalny... Niestety po 2 latach jazdy musiałabym wyremontować silnik (tłoki, pierścienie...), co w takim starym aucie się nie opłaca. 2 raz nie kupiłabym.../
~Szuri
Hatchback 1.1 60KM 44kW
tutaj nie wystepowalo duzo usterek bez ktorych nie moglem jeździć. 1 raz jak oderwala mi sie rura na poczatku ukladu wydechowego, a 2 raz zaworek w silniku od ukladu wspomagania hamowania (nie wiem czy dobrze to nazwalem :). Oprocz tego zuzyly mi sie elementy zawieszenia, ale to normalnie po takim przebiegu.
~btj
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Nie miałem żadnych. Jedyna naprawa, która może być kosztowna to regeneracja tylnej belki (800zł), ale to zabieg, który wykonuje się raz na 150000 km. Jedna naprawa na tak długi przebieg to chyba całkiem niezły wynik ;)
~Nerag
Hatchback 1.1 60KM 44kW
rozrusznik, tylna belka, branie oleju gdy silnik jest w bardzo złym stanie czekam aż padnie coś takiego, że już nie będzie warto go było naprawiać więcej opisałem w punkcie: Ekonomiczność
~ex_posiadacz
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Za najpoważniejszą usterkę mogę uznać tylną belkę którą wymieniłem za dość sporą kase. Po za tym przez ponad rok nie było z nim problemu.
~Piotrek
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Samochód ogólnie prosty konstrukcyjnie, części dobrze dostępne i w miarę tanie. Tak więc większość napraw można spokojnie wykonać samemu.
~gazda
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Też nie jest źle. Usterek właściwie nie ma, jedynie normalne naprawy wynikające z eksploatacji auta. W miarę łatwo, sprawnie i tanio naprawiają w serwisie.
~ja
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Ja nie miałem z nim większych problemów. Jedyne co się zdarzało to efekty niedbalstwa poprzedniego właściciela.
Dziennik kosztów dla Peugeot 106 I 1.1 60KM 44kW
7,9
8,9
~Przemysław Muszyński
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Tu miłe zaskoczenie, poważniejszych usterek nie miałem. Wymienione tylko części eksploatacyjne, ale to chyba normalka ;)