Lista ocen Opel Zafira A 2.0 DTI 16V 101KM 74kW 2000-2005 (64) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gerth
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Dobrze dopóki masz podgrzewaną przednią szybę, niestety po akcji z kamykiem wymieniłem na zwykłą (300zł zamiast 1000zł) i... nie popełniajcie tego błędu - zimą odskrobanie takiej szyby to dramat, na dodatek zamarzał od wewnątrz (może sparciały gumy i był nieszczelny?) w każdym razie na drugi raz dołożyłbym te 700zł do pogrzewanej szyby. Wentylacja i ogrzewanie tak sobie, długo sie nagrzewa nawet wiosną (zimą 20-40 minut!), klima - zależy...
~Jaymzarf
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Mało wydajny układ klimatyzacji, szczególnie przy pełnej obsadzie miejsc. Wentylacja w miarę skuteczna, lecz przy dużej różnicy temperatur, trzeba się posiłkować uchyleniem szyby (dotyczy jazdy w 7 osób). Ogrzewanie szybko działa pomimo silnika Diesla. Już po 3 kilometrach spokojnej jazdy wnętrze jest dostatecznie nagrzane.
~Andre
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Bezawaryjna klimatyzacja elektroniczna. Dobrze czytelna. Trochę słaba wydajność. W ciągu minuty osiąga ustawione parametry. Dobry dostęp do filtra kabiny wymaga demontażu skrzyni schowka. Zimą zdarza się, że piszczą łożyska dmuchawy.
~sil
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
szyby parują mimo wymiany filtra, albo coś mam zrąbane albo nie wiem... ale i tak mimo wszystko brakuje w/g mnie wylotów na całości podszybia z przodu:( i odparowuje tylko przy wylotach-widoczne zjawisko tylko zimą przy dużych mrozach
~jack
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
w zimie przednia szyba koszmar trzeba z 10 min grzac zeby cos widziec i czuc ale to mozebyc nieszczelny tlumnik spaliny na postoju chociaz przy tym przebiegu to dziwne sterowanie klimatyzacja jest dla mnie niedopracowane ale klima ok
~Paul
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Climatronic robi swoje.Nagrzewa i chłodzi rewelacyjnie przez cały rok. Nie wiem co to jest zamarznięte czy zaparowane szyby -mam ogrzewanie niezależne WEBASTO i ten system rozwiązuje wszytkie problemy.
~wyluzowany tata
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
wentylacja przemyslana aczkolwiek w zimie jak to w pozostalych moich autach z 5-10 min lepiej odpalic wczesniej , grzeje jak potrzeba ,na tylach czuc nadmuch.
~Tomek
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Wg mnie słabo chodzi wiatrak na 2/4. Na 1/4 nie praktycznie nie czuć, żeby pracował. W Corsie lepiej wiało. Poza tym nie mogę powiedzieć nic więcej, bo auto użytkuję od 3 miesięcy.
~Krzysztof Adamski
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Szyby w zimie parują jak zwariowane, a nawiew jest lekko niewydolny. (mam porównania z innymi autami które miałem.) Trzeba się posiłkować antyparującymi środkami.
~magnumsan@wp.pl
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Ogrzewanie to koszmar tego samochodu. Na najszybszym biegu ledwo dmucha, aż dziw że to wystarcza na ogrzanie i względne odparowanie szyb w pojeździe.