Lista ocen Opel Zafira A 2.0 DTI 16V 101KM 74kW 2000-2005 (58) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paul
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Słychać faktycznie kolumnę kierownicy na poprzecznych nierównościach.Generalnie nie wpływa to na bezpieczenstwo jazdy. W ASO oczywiście nic nie zauważyli. Tylko swój mechanik zwrócił na to uwagę. Ogólnie jest sztywny bo jest wysoki. Dobrze czuć ten samochód - to jednak dobre w przypadku transportu całej rodziny.Trakcja to genialny dodatek do tego auta.
~Jaymzarf
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Świetnie trzyma się drogi na szybkich łukach, niewielkie wychylenie pomimo swojej wysokości. Wspomaganie pracuje precyzyjnie, dobrze przenosi sytuację pod kołami. Hamulce zatrzymują ją prawie w miejscu. Zobaczymy jak będzie z trwałością zawieszenia, które póki co działa cicho i płynnie. Dobrze tłumi nierówności.
~Andre
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Zbyt miękkie zawieszenie odczuwa się lekkie przechylanie w zakrętach. Wytrzymałe amortyzatory bez konieczności wymiany. Sprężyny wymienione po 200 tyś. km. Końcówki drążka kierownicy i stabilizatorów do wymiany około co dwa lata ich usterki nie wywołują większych objawów przy jeździe.
~Tomek
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Jak pisałem po przesiadce z Corsy przemiłe doświadczenie. Miękkie zawieszenie, czuć masę samochodu zwłascza przy hamowaniu, trzeba się przyzwyczaić z lżejszego samochodu, bo ten wyraźnie ciągnie do przodu i trzeba inaczej niż w Corsie pracować pedałem hamulca.
~wfm1958
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Układ jezdny w miarę dobry, tanie części aczkolwiek często wybijają sie mocowania stabilizatora, maglownicy koszt 500 zł plus wymiana, wiec drogo niejest, samochód dość komfortowo wybiera nierówności oraz jak na vana w miarę pewnie sie prowadzi
~magnumsan@wp.pl
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Auto dobrze zachowuje się w zakrętach, należy pamiętać że to jest van ale wiele błędów wybacza i również szybka jazda jest możliwa. Nie dochodza do uszu pasażerów żadne stuki a do kierowcy przeniesienia drgań pochodzące z naszych polskich dziurawych dróg.
~arek.kl@wp.pl
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Bardzo ładnie tłumi nierówności jest bardziej miękki niż astra II którą miałem wczesniej. Jak narazie nie zawiodłem się i mimo duzego (wysokiego) auta dobrze trzyma się drogi na zakretach.
~Zośka
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Ani dobry, ani tragiczny, zwyczajnie przecietny. Troche przechyla na zakretach ale przewidywalny. bez rewelacji ale tez nie spodziewalem sie niczego wiecej po tym aucie.
~grzegorz
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
zrobilem do tej pory 40000 km i cicho zauwazylem jedynie troche inny dzwiek przy przejezdzaniu przez progi mysle ze to gumy na drazku ale jeszcze beda latac z 10000km.
~jack
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
dobry z esp i abs to trzeba dobrze kombinowac zeby samochod wypad z drogi mieszkam w gorach i w zimie tylko raz mialem problem to znaczy zona z podjazem pod gorke