Lista ocen Opel Zafira A 2.0 DTI 16V 101KM 74kW 2000-2005 (72) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grzegorz
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
silnik jak na moj gust spełnia warunki srednio wymagajacych nie zaskakuje moca napalencow szybkiej jazdy choc ja bylem zaskoczony -biorac pod uwage ze ma tylko 100 koni-przyspieszeniem np w trakcie wyprzedzania- rowniez przy max obciazeniu.mialem olazje jednorazowo przejechac 2000 km przy ok 1000 stwierdzilem ze silnik swoja praca uspokaja i jest bardzo przyjemny.oczywiscie odzucie moje zmienia sie na krotkich trasach gdy silnik jest zimny,jak...
~wfm1958
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
101 KM to stanowczo za mało, elastyczny jest w miarę ale do bolidu jest mu bardzo daleko, silnik ma podstawowy problem, elektronika pompy paliwa oraz zapierające sie świece żarowe, koszt urwanej świecy to około 400 zł a kupując używany samochód nie jesteśmy w stanie przewidzieć tej awarii, minusie trafiły dwie zapieczone z czego jedna urwana.
~Andre
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Trwały bezawaryjny, nigdy nie zapaliła się kontrolka "check engine". Żadnej kontroli i wymiany łańcucha rozrządu przez 325 tyś. km. Brak wycieków oleju. Tryb awaryjny uruchamia się na krótko z powodu zanieczyszczeń kolektora dlatego zalecam dokładne czyszczenie poprzez demontaż i wówczas problemu nie ma na długo.
~tomasz_ligęza
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
W miarę sobie radzi z duża masą samochodu. Problemy jakie się spotkałem to: - pompa wtryskowa (pewnie każdego to dopadnie prędzej czy później), - zablokowany EGR (prosty na podciśnienie, tani i łatwo samemu wyczyścić), - trzeba dbać o wężyki doprowadzające paliwo, samochód sam się nie potrafi odpowietrzyć.
~Jaymzarf
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Skoro to Diesel, to musi go być słychać w aucie tej klasy. Jednakże, dźwięk jest przyjemny dla ucha, szczególnie w zakresie 2000-2900rpm. Żwawo wchodzi na obroty, chętnie przyspiesza niezależnie od obrotów. Chociaż wiem, że nie jest to zalecane, ale doskonale się zachowuje na 5-tym biegu przy prędkości ok. 50km/h.
~magnumsan@wp.pl
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Kultura pracy silnika jest na wysokim poziomie, ale nie jest to klasyczne brzmienie MBenz;a za którym tęsknię. Elastyczność wzorowa, prowadzenie tego samochodu zarówno na trasie jak i w mieście pozwala czerpać przyjemność z jazdy kierowcy. Dynamika wystarczająca silnik 101KM + dobry kierowca i zabawa zapewniona.
~Harald
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Ten silnik to minimum w Zafirze. Producent podaje max moment obrotowy przy 2300obr/min moja Zafira najlepiej ciągnie od 2800. Vmax jaki udało mi się osiągnąć to 195k/h(trzeba było naprawdę długiej prostiej) 180km/h bez problemu. Przyspieszenia: no rakieta to nie jest mogło by mieć lepsze. Elastyczność w porządku.
~Paul
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Silnik fajnie pracuje.Dynamiczny i czuć jak ciągnie. Po 120/h już trochę gorzej ale gdzie w Polsce się tak rozpędzimy na dłużej?Przy wyższych obrotach potrafi zadymić...ale to w końcu diesel a nie sportowy ścigacz.Ogólnie fajny silnik, szczególnie po 2001 roku kiedy podniesino moment obrotowy.
~mmochtak@wp.pl
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Auto sprowadziłem z Niemiec w lutym 2008 roku, w 2009 byłem nim w Niemczech u znajomych - na niemieckim dieslu ożyło!!! Polskie paliwa zimowe są straszne, nawet za wschodnią granicą mają lepszego zimowego diesla!!!Silnik podkęriłem do 125KM, jeszcze mniej zaczęła palić.
~Robercik
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Słaba od dołu turbo odpala od ok 2000 obr ale jak odpali idzie zadowolająco jak na 101 km. Elastyczność tragiczna. Sdi vw ma lepszą. Wyprzedzanie trzeba planować. Wymiany oleju i filtrów regularne i nie przysparza kłopotów