Lista ocen Opel Vivaro A (62) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal_jurkowski@o2.pl
Van z podwójną kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Silnik jest główną zaletą tego auta jest bardzo elastyczny, prędkość maksymana 205km/h, przyspieszenia nie sprawdzałem, ale radzi sobie z dwu litrową benzyną. jeśli chodzi o spalanie to pisanie o spalaniu 6,3l/na 100km ok. ale to jest katowanie tego silnika(da się to osiągnąć ale będzie się tak działo jak opisał Pan wyżej. 6bieg włącza się przy min 120km/h i wtedy nie ma możliwości żeby się dusił silnik. mógłby byż nieco cichszy.
~Nocny
Van z pojedynczą kabiną L1 2.0 CDTI 114KM 84kW
Witam mam problem jezdze samochodem 8 miesiecy i nagle cos zaczelo mi skrzypiec w przednim kole z lewej strony. Moze mial ktos juz taki problem (jak najade kolem na dolek skrzypi jak obroce kierownica skrzypi jade na autostradzie byle jaki dolek skrzypi wrrrr denerwujace )Ale ogolnie bardzo dobry samochodzik na poczatku mialem problemy z komputerem ale juz jest oko .Samochod ma 3 latka i przebieg 78tys
~Eugeniusz Lipiecki
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Pomału silnik jakby tracił moc. Pomimo jazdy z niewielkim obciążeniem lub bez, auto gorzej przyśpiesza. Chyba zalecana przez producenta wymiana oleju co 30.000 km. powinna być wcześniejsza. Mam zamiar go wymienić (+filtr oleju)po przejechanych od pierwszej wymiany 15 tysiącach, może pomoże. Pozatym nie mam pewności co mi wlali w serwisie OPLA przy pierwszej wymianie???
~Rafał
Tour 2.0 117KM 86kW
Sprawdzona jednostka napędowa Renault F4R dobrze znany z modeli osobowych, Megane, Laguna . Elastyczna, ładnie oddająca moc, wysoka kultura pracy. Prostota obsługi serwisowej. Nie jest to silnik specjalnej troski, poza okresową wymianą rozrządu, świec, filtrów oraz olei nie wymaga specjalnych zabiegów. Nie posiada koła zmiennych faz rozrządu.
~slawekvipsc
Van z pojedynczą kabiną L1 2.0 CDTI 114KM 84kW
Silnik bardzo elastyczny, dobrze i szybko reaguje na pedał przyspieszenia, mało pali , średnio 8,5 ltr ON na 100km przy obciążonym aucie i dynamicznej jeżdzie. Jedynym minusikiem , który zauważyłem , to turbodziura na niskich obrotach, szczególnie przy włączonej klimatyzacji. Prędkość max. jaką osiągnąłem wg GPS-a, to 179 km/h.
~Tomi
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Nie ma takeigo klimatu jak TDI z VW. Pracuje cicho a nawet i jest stosunkowo mocny. Trzeba sie przyzwyczaic bo ma kopa na zupelnie innych obrotach niz tradycyjne silniki benzynowe i TDI. Pomimo ze jest suchy i na bieżąco serwisowany spala pomiedzy przegladami czyli co 30 tys. ponad litr oleju - ale dzis podobno to juz norma:)
~gregor
Van z pojedynczą kabiną L1 1.9 TD 100KM 74kW
auto jak na terazniejsze trendy calkiem ok mam go od nowosci zawieszenie wytrzymuje norme leprzych marek silnik super tania obsluga male bledy elektoniki niskie zuzycie paliwa cichy,mala zwrotnosc jak na przeznaczenie tego auta ,t4 i vito nie wypada lepiej nie mowiac o cenie. A ha reszte czesu dnia przejezdzam vw t3.
~Maciej
Combi L1 2.0 CDTI 90KM 66kW
Opel Viwaro 140 tyś przebicie na wtrysku samochud unieruchomiony na 1 miesiąc.To nie koniec aby go wymienić to koparką trzeba by go rwać a nie mówiąc co by było gdyby 4 szt trzeba było wymienić. Problemy z elektroniką itp. Nie polecam samochodu serwisy do kitu sami się w tym gównie plątają.
~stasia1937@gmail.com
Van z pojedynczą kabiną L2 2.0 CDTI 90KM 66kW
silnik jeżeli zacznie ciężko odpalac to koszt naprawy około 10.000 tryski regeneracja 3000pln przy okazji regeneracja dobrego rozrusznika i wymiana zaworu egr tez nie potrzebna 1850pln teraz czekam na regenerację pompy nie wiem ile sprawdzenie wtrysków plus montaż i demontaż pompy i wtrskow masakra
Dziennik kosztów dla Opel Vivaro A
~Demboll
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
nie psuje sie. równo pracuje. dobrze odpala nawet na mrozach. Niestety nie czuje tych 150 koni mimo regeneracji turbiny :/ Mam wrażenie jakby załączała sie dopiero od 2200obr, a wcześniej to straszny muł:/ Ale nie ważne czy załadowany czy pusty zawsze idzie i zbiera sie tak samo.