Lista ocen Opel Mokka I (30) - Ergonomia

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janek
X 1.4 Turbo Ecotec LPGTEC 140KM 103kW
Słaba. Po pierwsze straszny bałagan. Po drugie totalny brak intuicyjności obsługi. Po trzecie, w aucie pełno jest zbędnych dodatkowych funkcji, dotyczących zarówno sterowania radiem jak i oświetleniem. Bez poczytania instrukcji nie wpadłbym na to o co w nich chodzi i jak je włączać. Tempomat włącza się i ustawia inaczej niż w normalnych samochodach. Opel ma swój świat.
~w.mysza
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
na pierwszy rzut oka kokpit wydaje się być przeładowany przyciskami, ale to tylko złudzenie, wszystko obsługuje się intuicyjnie i ma swój porządek. przesiadłem się do Mokki ze skody octavii I i nie potwierdzam, że ta ilość przycisków może przytłaczać jak twierdzą niektórzy dziennikarze motoryzacyjni.
~peter_pan
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Byłoby doskonale, gdyby nieco mniej przycisków (w podstawowej wersji, dodam) na kokpicie. Niezrozumiały dla mnie system start&stop na pokładzie podstawowej wersji wyposażenia. Na szczęście daje się wyłączyć łatwo dostępnym klawiszem zieloną diodą.
~michał
X 1.4 Turbo Ecotec 140KM 103kW
Auto na dłuższych trasach (200km+) jest ekstremalnie niewygodne, wysoki poziom hałasu przy wyższych prędkościach połączony z niewygodnymi fotelami sprawia, że po postoju nie mam ochoty w ogóle do niego wsiadać
~Zegarmistrz
X 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Gdyby nie to że miałem do czynienia z podstawową wersją byłoby bardzo dobrze. 4 gwiazdki i tak trochę na zachętę bo sprzedawanie takiego radia w jakimkolwiek aucie to robienie sobie jaj z własnej pracy.
~Marlon Brando
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Mokka to dopracowany samochód. W wersji COSMO nie ma potrzeby dokupować kolejnych opcji, prócz tych co już są. Uwielbiam tą masę przełączników (które są tak krytykowane), czuję się jak w kokpicie samolotu...
~Marek
SUV 1.7 CDTI ECOTEC 130KM 96kW
Jak w niemieckim aucie trudno do czegoś się przyczepić. Fotele AGR skórzane wygodne, AFL + działa naprawdę świetnie, czujniki deszczu i cała reszta ułatwia prowadzenie a obsługa wszyskiego nie męczy
~andrutek
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Wiele osób się czepia, ale według mnie przesadzają. Przecież większości przycisków, czy funkcji nie używa się codziennie, a to co się faktycznie używa jest tam, gdzie powinno.
~Jerzy 11952
X 1.4 Turbo Ecotec 152KM 112kW
Siedzenia przednie rewelacyjne z różnymi bajerami ( dokupione w opcji) pesudoskóra na kierownicy nieprzyjemna w dotyku, z tyłu siedzenia nieco krótkie
~dzbanek
SUV 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Nie mam żadnych "ale" do ergonomii. Zdecydowanie preferuję guziki zamiast popalcowanych tabletów. Jak dla mnie jest co najmniej dobrze.