Lista ocen Opel Meriva I 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2002-2010 (30) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MarekW
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Dużo błędów w fazie projektowej, nie zabezpieczone styki w miejscach gdzie narażone są na działanie warunków zewnętrznych, padające czujniki, mechanizmy np wycieraczek, wyłączanie się wspomagania z powodów błahych, co wpływa na niebezpieczeństwo wypadku (Uwaga na styki szczególnie połączeń z masą)Rdzewiejące drzwi
~Tadek.
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Takich jaj z żadnym samochodem jeszcze nie miałem a ten jest w sumie najmłodszy jaki miałem.1.awaria pompy wtryskowej(auto gasło na wolnych obrotach)zawieszał się jakiś tłoczek którego nie można było dostać i trzeba było wymienić całą pompę 6 tyś.2.wymiana wybitej kolumny kierowniczej i ciągle coś się pieprzy z elektryką.
~pla.neta@op.pl
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Z poważnych usterek była tylko wymiana zaworu-regulatora ciśnienia w pompie wysokociśnieniowej -zawór Denso - jest to przypadłość podobno większości silników Opla Merivy z tym japońskim układem wtryskowy Isuzu, tak piszą na forum Opla u mnie się potwierdziło...w Astrze jest już Bosch! Mnie wyniosło to 650 zł w XI.2008r.
~Tadziu
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Poważne usterki to wymiana kompletnego sprzęgła wraz z dwu masem, masakra, po przedni właściciel wymienił tylko dwu mas i przy 177 tys km rozsypał się. Koszt ponad 2000 zł za wszystko.
~Użytkowanik Opla
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Żadnych poważnych napraw, kompletnie przez rok czasu nic, a zrobiłem nim 30 000 tys km. Jak go kupiłem to zmieniłem rozrząd i oczywiście co 10 000 tys km olej (ale to normalka)
~mario75
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
jak narazie odpukać nic poważnego nie było oprócz awarii alternatora co się często zdaża ...ale juz widzę jakieś zapocenie na silniku-aż strach pomyślec!
~Włade-(ede)k
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
mechanicy się denerwują jak coś poważnego się dzieje komora silnika całkowicie zabudowana, ceny części znośne
~silstar
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Chyba nie bez powodu Meriva należy do liderów niezawodności. Auto nigdy nie stanęło na drodze.
~Opel_expert
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Termostat, luzy w ukł. kierowniczym, uszczelka pod głowicą, akumulator się rozładowuje.

Usterki Opel Meriva I

Opel Meriva I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jak na razie nic drogiego sie jie zepsulo pewnie wszystko przede mna :)