Lista ocen Opel Meriva I 1.6 ECOTEC 100KM 74kW 2002-2006 (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~XXX
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
SPALANIE Byłoby ok gdyby nie to POLSKIE GÓWNIANE PALIWO!!! Za granicą samochod AUTOSTRADA 5,5 - 6,3 przy 130-140KMh Miasto 7 A W POLSCE MISATO 8,5-9 zima 9-10 TRASA i trzeba jechac równo to uda sie nawet zjechac ponizej 7 bez żadnych szleństw na drodze! Na Baku w Polsce robie 510-560km (tankowane w shellu) a we Francji czy Hiszpanii robie na baku 680- 740 (tez shell) W POLSCE TO NIE JEST PALIWO TYLKO GNOJÓWKA!!! PRZEGLĄDY CO 30000tyś lub...
~JCVD
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Gdyby nie konieczność dolewania oleju oceniłbym bardzo dobrze. Spalanie podam dla gazu bo na benzynie właściwie nie jeżdżę. A więc w mieście to ok. 10-11l gazu na 100km, poza miastem dużo zależy od obranej prędkości, przy 100km/h ok. 9l, do 120km/h to ok 10l, powyżej 120km/h opory powietrza na wysokim nadwoziu dają o sobie znać i potrafi spalić nawet 13 litrów/100km. Części są tanie i ogólnodostępne, z serwisem bywa różnie, zależy na jakiego...
~stefanbyd
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Wbrew powszechnym opinią części ani mechanicy nie są tanie, choć dostępne i nikt się auta nie boi. Silnik z lat 90-tych jakby nie cudować w 400 tyś mieście poniżej 7,5 nie zejdzie, Na bocznych drogach przy spokojnej jeździe zejdzie do 6 litrów, na autostradzie powyżej 120 i pod wiatr to ... ile wlezie! Mój nie konsumował oleju w ogóle/ prócz jednorazowego wygłupo-eksperymentu/
~Jacek1952
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Jak się jezdzi zgodnie z przepisami i ma się normalną nogę to OK. Ceny napraw - trudno porównać , bo nie mam do czego.W każdym razie dotychczas korzystałem wyłącznie z ASO . Nie rdzewieje!Lakier srebrny metalic jak nowy, a auto codziennie eksploatowane,codziennie w ciepłym garażu. Mądrze zaprojektowane uszczelki drzwiowe, wykroje drzwi po otwarciu czyste!
~Robert 43 lata
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Instalacja gazowa LPG. Spalanie przeciętne przy benzyniaku. Miasto 8,5, trasa 9 litrów. Nie ma pomyłki - więcej pali w trasie. Pewnie dlatego, że jest wysoki i ma spore opory przy prędkościach z jakimi ja jeżdżę (około 110 zwykła droga i 140 autostrada). Odkąd założyłem LPG spalanie wzrosło do około 10 litrów. Taniocha!
~Krysia (hyaena@o2.pl)
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
To tak: na Polskim paliwie przy dobrych wiatrach pali około 8l/100km. Na paliwie czeskim jest bez porównania lepiej! Na trasie 5,5 litra, a po górach 6,5!!!!!!! Po mieście- kaszana. Jako że w Polsce jeździ się na beznadziejnym polskim paliwie(czeskiego nie biorę pod uwagę w takim razie)- ogólnie około 8 litrów spala.
~Mazur
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Pali całkiem znośnie 6.59-8.70 Tam ktoś 10 l. napisał!!! Jak skąd!!! Do warsztatu z nim albo.... z kierowcą na kurs jazdy. No chyba że go stać, ale wtedy niech nie płacze na forum. To znaczy tak: w ASO jest drogo. Ale można to obejść bokami(innymi mechanikami).
~arjeplog
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
majster w warsztacie powiedział, a mam do niego juz od paru lat zaufanie, że auto nie jest kłopotliwe w użyciu, a ceny częsci jakby co, nie zabijają, zużycie paliwa po jeździe dieselem jeszcze wymaga przyzwyczajenia, ale patrząc na raporty spalania jest lepiej niz dobrze
~Tomasz89
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Spalanie w tym samochodzie jest duże, benzyna to około 9l/100km, natomiast przy LPG koszt dzieli się przez 3 prawie, ze względu na cenę, bo spalanie jest bardzo zbliżone. Tak więc zachęcam do nowej instalacji gazowej. Ubezpieczenie itp standardowe.

Usterki Opel Meriva I

Opel Meriva I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~milosnik opla
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
oj duzo duzo jak pisalem w czesniej mam zafire z silnikiem 1,8 i pali mi mniej niz moja byla meriva MIASTO 10l nic dodac nic ujac i nie wierze w sugestie 8 l pic na wode ,nowe silniki od 2004 no moze cos mniej pali nie sprawdzalem po nie posiadalem heheh