Lista ocen Opel Meriva I 1.6 ECOTEC 100KM 74kW 2002-2006 (31) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JCVD
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Niestety dość sporo irytujących drobiazgów - zepsuty przekaźnik klimatyzacji, pękająca obudowa kluczyków, awaria stacyjki, czy zacinające się rygle w drzwiach podczas zamykania za pomocą centralki. Dodatkowy minus za dostęp do elementów eksploatacyjnych pojazdu - Meriva ma krótką maskę, a więc konstruktorzy musieli cały osprzęt ścisnąć w małej przegrodzie silnika a nawet w nadkolach (np. wymiana żarówek świateł mijania to horror). Tylne...
~xyz2000@gazeta.pl
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Opisałem głównie w ergonomii. Ma jeszcze taką cechę, że otwierając drzwi sygnalizuje dźwiękiem zapalone światło lub kluczyk w stacyjce. 2 razy zdarzyło się, że sygnalizował, mimo wyłączonych świateł i kluczyka w łapie. Poza tym kilka udziwionych pomysłów sprawia, że nie mam zaufania. Nie jestem pewien, czy np. zadziałają poduszki przy bumie, albo co gorsze, czy nie odpalą z jakiegoś prozaicznego powodu, raniąc mnie lub pasażera.
~stefanbyd
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
40 tyś 3 wymiany oleju, czujnik ciśnienia, uszczelka miski olejowej, kilka razy żarówki przednich reflektorów. Wymieniony cały układ wydechowy - świadomość tego przy zakupie, regenerowane wspomaganie kierownicy - świadomość tego przy zakupie, tarcze, klocki tył - normalne zużycie. A to CZ czasami nie dociągnie zamków, a to klamka w kasecie nie dociągnie. Tak na prawdę nic na co można by się pogniewać!
~Tomasz89
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Drobnych usterek jest mnóstwo, ciężko nawet się na czymś skupić. Głównym minusem jest układ wydechowy, co pół roku trzeba albo coś wymieniać albo spawać, inaczej strasznie głośno chodzi.
~XXX
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Tu ok tylko tylni zagłówek mi spadł a że tylnia cześć jest plastikowa to mi pekło mocowanie z mojej winy! NO I TRZEBA dabać o czystość przednich reflektorów po żarówki inaczej szybko sie przepalają
~Rafalek i Beatka:D Będzin rabe.fm@interia.pl
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Trzeszczaca tapicerka ktora musialem sam rozmontowac i dokrecic bo w oplu to cena taka ze szkoda gadac a poza tym to znajac zycie pewnie by nie dali rady 2 przepalone zaroweczki a tak to ok
~Jac
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
MIALEM 7 DOBRYCH AUT ALE JEDNA MERIVE. GDYBYM ZGUBIL PIENIADZE, KTORE WYDALEM NA OPLA MERIVE, TO NAPEWNO NIE KOSZTOWALOBY MNIE TO TYLE STRESU CO WATPLIWA PRZYJEMNOSC Z UZYWANIA.
~milosnik opla
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
trzeszczaca kolumna kierownicy,poluzowana deska rozdzielcz , 3 krotnie rozkrecana i z krecana, urwane zaczepy na zakupy przy tylnich oparciach praktycznie od nowosci
~Jarek Lublin
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
wymieniony czujnik recyrkulacji spalin, poluzowały się tylne mocowanie hamulców, ale już za trzecim razem dolszli skąd są stuki (o zgrozo) i to zużycie oleju

Usterki Opel Meriva I

Opel Meriva I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~arjeplog
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
na razie nic się nie dzieje, co by mnie wkurzało czy niemiło zaskoczyło, leję paliwo, robie przeglądy i jeżdzę bezproblemowo, oby tak dalej