Lista ocen Opel Grandland/Grandland X (22) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
SUV Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Byłem mocno zdziwiony że taki mały silnik tak dobrze daje sobie radę z tak dużym nadwoziem, 4 osoby na narty do Włoch z "trumną" na dachu, pełnym bagażnikiem i auto nie było zawalidrogą. Jedna osoba jeździ doskonale i jest to moc wystarczająca, zresztą nie jest to pojazd do wyścigów, na tempomacie ustawione 135-140 km/h i z trasy 2800 km spalanie 8l/100km
~Ppp
SUV Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Silnik posiada wadę fabryczną łuszczący się pasek rozrządu który potrafi pęknąć w najmniej oczekiwanym momencie i zapchać smok olejowy i dochodzi do zatarcia jednostki. Wada we wszystkich silnikach. Za granicą obecnie są już przeprowadzane akcje serwisowe mogę objąć nawet milion użytkowników. Wątpię żeby pomogło. Paliwożerny! Nawet ponad 10l/100km
~JGB
SUV 1.6 Diesel 120KM 88kW
w miarę dynamiczny, jeżeli nie oczekuje się sportowej jazdy. spalanie w jeździe po mieście na poziomie 5,8, autostrada przy 130 - 5,6 l/100 km. Przy całkowitym przebiegu ponad 4 tyś. średnie zużycie paliwa 5,7 l/100
~Jurek
SUV 1.6 Turbo 180KM 133kW
Awarii nie ma ale nie ma powodów do euforii. Problem dla współczesnych silników jest osprzęt i elektronika. Przyspiesza bardzo dobrze. Co można powiedzieć po trzech tysiącach km?
~xyz
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Silnik pomimo 130km pozytywnie zaskakuje, wyprzedzanie nie jest zadnym problemem, troche gorzej na autostradzie przy wyzszych predkosciach
~art
SUV 2.0 CDTI 177KM 130kW
2 litrowy sprawdzony francuski diesel świetna jednostka do tego auta. Liczyłem, jednak, że spalanie będzie mniejsze, ,ale tragedii również nie ma.
~bart30
SUV 1.6 Turbo 180KM 133kW
Dynamiczny jak potrzeba i ekonomiczny , nie narzekam na brak mocy . No i jest 4 cylindrowy a to moje minimum
~KwNeK
SUV 1.5 Diesel 130KM 96kW
Bardzo dobry silnik, myślałem, że będzie mułowaty, ale jednak swoje na autostradzie pokazuje :)
~Grzegorz
SUV 1.6 Turbo 180KM 133kW
kiedy potrzeba jest dynamiczny (wyższe obroty), a kiedy potrzeba potrafi być oszczędny

Opel Grandland/Grandland X – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
dynamiczny, dobrze reaguje na pedał gazu od 3 do 5, bieg 6 to w zasadzie tylko jak samochód jest rozbujany