Lista ocen Opel Astra J Hatchback 5d (94) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hrabia
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Skrzynia robi dobre wrażenie. Biegi wchodzą precyzyjnie. Przy wrzucaniu biegu opór stawiany jest do pewnego stopnia i po lekkim kliknięciu dźwignia wskakuje na swoje miejsce. Daje to przyjemne uczucie solidności, zwłaszcza że trzymając w reku lewarek zmiany biegów ma się wrażenie jakby był odlany z jednego kawałka metalu. Obraz całości trochę psuje sporadyczne haczenie przy wrzucaniu jedynki. Sprzęgło też pracuje z pewnym oporem. Ogólna...
~chudy
Hatchback 5d 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Ręczna skrzynia krzynia biegów F40 6-biegowa zostawila mi dużo do życzenia. Po pierwsze nie lubi szybkiej zmniany biegów ( oporna ). Następna rzecz ktora mnie nie do końca zadowala to że 2 bieg dużo cieżej niż mozostale. Nawet bym stwierdził że to wada tych skrzyń moje stwierdzenie osnawane na tym ze to juz druga skrzynia w moim samochodzie jak tą pierwszą Opel/Vauxhall mi wymienił ZA FREE. Przyczyną było synchronizacja 2-go biegu Ta nowa...
~Aldaron
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Kiepsko zestopniowana. Niby przekładnia 6 stopniowa ale ze dwa biegi możnaby spokojnie usunąć, nie zauważycie różnicy. 2 i 5 tak krótkie że praktycznie bezużyteczne. Na 5 i tak nie ma siły przyspieszyć. Uwaga dwumasowe koło zamachowe lubi się wysypać. Bardzo łatwo je uszkodzić przez zaniedbanie drobnych usterek silnika powodujących nierówną pracę.
~Vallium
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
No cóż tutaj panowie z opla się nie popisali. Skrzynia jest awaryjna i dobrze znana w serwisach z powodu padających łożysk , dotyczy to zwłaszcza wersji przedliftowych. Sama praca skrzyni jest nie precyzyjna i nie zachęca do szybkiej zmiany biegów(synchronizatory nie nadążają) co jest ogromną wadą przy silniku 180KM.
~Kriso
Hatchback 5d 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Totalna porażka. Auto z przebiegiem (sprawdzonym), serwisowane tylko w ASO przy przebiegu około 100 000 km miało problemy z tarciem w skrzyni i zgrzytaniem przy zmianie biegów. Bardzo ciężko wchodzące biegi. Przyspieszanie na 5 i 6 biegu wiązało się z charakterystycznym wyciem ...
~Dario 679
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
bardzo dobra podczas normalnej jazdy , problemy można mieć jedynie jeśli zachcemy rajdowej jazdy ;) Ale przy normalnej jedzie jest super , bardzo przydatny 6 biej i fajne rozwiązenie do wstecznego biegu ( zamiast pierścienia jest przycisk)
~Dudas
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Tu troszeczke się zawiodłem. Skrzynia wyklucza szybką zmianę biegów - zgrzyta przy szybkiej zmianie co nawet w seicento nie mialo miejsca. Największym rozczarowaniem są przełożenia...zdecydowanie za długie jak do auta o takich aspiracjach
~Grzegorz W
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Skrzynia działa poprawnie nie mozna sie do niczego przyczepić. Biegi wchodzą precyzyjnie. Olej zminiam w skrzyni co 100 tys.km. Ludzie w internecie narzekają na te akrzynie 6 biegowe, ale moim zdanirm jak dbasz tak masz.
~Astrofil
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Opisane powyżej, biegi mogłyby wchodzić nieco lżej, bo zdarza się jej zgrzytać lub wskakiwać "po palcach" mimo wciśniętego do podłogi sprzęgła. No i dwumas, obawa o który spędza mi sen z powiek. Po co w tym aucie?!
~Adi
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Bardzo mi się podoba, krótkie skoki lewarka, przełożenia jak najbardziej w porządku - krótkie 1-3, 4-6 stopniowo dłuższe. Sam lewarek świetnie leży w dłoni, biegi wskakują z lekkim oporem z przyjemnym kliknięciem:)
Opel Astra J Hatchback 5d