Lista ocen Opel Astra G Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW 1999-2004 (30) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hitman3003
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Podstawowa wentylacja jest zapewniona (możliwość nawiewu na szybę - również tylną, korpus i/lub nogi). Moc dmuchawy jest zadowalająca, ogrzewanie również jest skuteczne. Odrzuca natomiast brak klimatyzacji (w mojej wersji wyposażenia). Poza tym nie uświadczymy tu nawiewu na tył. Nie jestem pewien, czy fabryczna klimatyzacja natomiast jest jedno- czy dwustrefowa.
~LuQass
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Zimą rewelacja, bardzo szybko odmrażają sie szyby. Cieplutko i przyjemnie w środku po przejechaniu ok 5km. Klima chłodzi aż marzną szyby w lecie. Jest tylko jeden minus, w zimie na trasie bez przysłoniętej chłodnicy auto osiągnie odpowiednią temp. dopiero po przejechaniu ok 35km
~miszka25
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Co do klimatyzacji manualnej nie mam zastrzeżeń, jest b. szczelna czynnik chłodzący wymieniam co 2-3 lata. Jednak ogrzewanie to słaby punkt, trzeba przejechać w zimie 10 km żeby zrobiło się ciepo - niestety tak jest w prawie każdym dieslu.
~Zbyszek
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
W lato zimno w zimę zimno :) Klima sprawuje sie ok ale z ogrzewaniem mam ciągle problemy, w zimne muszę zastawiać chłodnice żeby nie zamarznąć w samochodzie, jak już się nagrzeje porządniej silnik to jest ok
~yel
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Zaparowana przednia szyba - masakra! Po wymianie termostatu tak samo jak przed, silnik nagrzewa się do 80 st. po kilkudziesięciu kilometrach... Zimą nie grzeje wcale - ciężko palić papierosa w rękawiczce.
~olo
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Mam ręczną klimę, wszystko działa ok. Wymiana filterka przciwpyłkowego jest pracochłonna, trzeba zdemontować schowek, a i tak dostęp jest trudny i życie utrudniają małe sztywne klamry.
~Nurek
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Z jedną małą usterką, musiałem rozbierać kokpit, pokrętło od ustawień zimno - ciepło, rozpadło się. Ale kosztów nie poniosłem, tylko cały dzień na to straciłem.
~say
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Bardzo naciągana przeciętność , minus zwłaszcza w zimie /nie pomaga wymiana termostatu, nagrzewnicy i chłodnicy../
~Nidy opla w dieslu tylko i wyłącznie benzyna!
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
każdy jeden diesel nie zależnie od pojemności baaaaaardzo długo się nagrzewa samochód posiada wadę konstrukcyjna parują mu szyby
~DaniS-R
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Jest zimno - grzeje. Jest ciepło - chłodzi. Jest upalnie - mrozi. Szyby parują? To też nie problem. Pozwól mu na 5-10 sekund pracy.
Opel Astra G Kombi