Lista ocen Opel Astra G Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW 1999-2004 (27) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hitman3003
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Poważne usterki, z którymi miałem do czynienia zwykle związane są z eksploatacją samochodu. Po przejechaniu 300 tys. km zauważyłem problemy ze ślizgającym się sprzęgłem - zestaw nowego to ok. 400-450 zł, wymiana to kolejne 200-250 zł. Nic strasznego, gdyż sprzęgło wymienia się co ok. 150 tys. km. Podobnie jest ze wszystkimi innymi elementami zużywającymi się w aucie. Aczkolwiek należy się minus za zawór EGR (recyrkulacji spalin), gdyż...
~Szczęśliwy właściciel
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Po przejechaniu 10 tys km pękł wał korbowy wymiana na używany razem z kołem dwumasowym i wysprzęglikiem hydraulicznym. czekam aż siądzie pompa vp44 będzie kłopot bo sterownik jest zintegrowany razem z komputerem jako jeden element regeneracja tylko u doświadczonego pompiarza byle kto może narobić kłopotów no i koszta jeżdzi się jak na bombie niewiadomo kiedy i gdzie padnie
~Mario
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Przy przebiegu 185000 uszkodzeniu uległa przekładnia kierownicza (wyciek oleju ze wspomagania) Uszkodzeniu uległo również sprzęgło z kołem dwumasowym. Faktem jest, że uszkodzenie sprzęgła i koła dwumasowego było prawdopodobnie spowodowane niewłaściwą eksploatacją poprzedniego właściciela.
~say
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Tutaj będzie usterkowa pompa wtryskowa , która pada po ok. 150tysi km i koszt ok. 3-4tysi poza tym w miarę OK. Aha dodam jeszcze często korodujące podłużnice pod podłogą zwłaszcza prawa - pod pasażerem - lubią gnić i trzeba pilnować..!
~Nidy opla w dieslu tylko i wyłącznie benzyna!
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
w każdym dieslu siada pompa i to często! tankowałem na renomowanej stacji i w 2 lata 2 razy pompa a nigdy nie miałem mniej niż 3/4 baku jeździłem na pełnym koszt regeneracji w boschu 3,7tys
~olo
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Dziurawy skraplacz Klimy - 800zł z napełnieniem, Awaria czyjnika ABS w przednim kole - 340 zł, wymiana pompy wody - 230zł, wymiana kpl. amortyzatorów - 900zł, wymiana 4szt. świec żarowych na NGK Power - 180zł
~yel
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Stuki w skrzyni biegów- mechanicy z ASO poddali się po skasowaniu 3000 PLN i wymianie wszystkich łożysk i innych pierdół w skrzyni. Stuka jak stukało- kasy nie oddali :)
~Pozytywnie nastawiony
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Jest opinia ze pompa siada a ja mam tak długo auto i rzeczywisty przebieg i nic z pompą sie nie dzieje jedynie łańcuszek zaczyna dawać o sobie znać
~Nurek
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Jeżeli można to zaliczyć do poważnych usterek, to padł mi termostat :((( Jedyne 260 zł :((( Rozruch nawet przy bardzo niskich temperaturach bez problemu:)))
~Krzysztof O.
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Jedynie krzywy zawór i naprawa kosztująca 1000zł (wymiana zaworu, uszczelka pod głowicą, klapy kolektora ssącego).
Opel Astra G Kombi