Lista ocen Opel Astra G Kombi 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 (40) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cayman
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Silnikt troche mulowaty, poprostu za maly i za slaby jak na tak ciezki samochod, zdecydowanie lepszym wyborem bylby silnik 1.6 16v(spalanie takie samo lub nizsze) lub wiekszy. Co do samego silnika do 244k km bezproblemowy i ... stalo sie odmowil posluszenstwa, obecnie po remoncie znow jezdzi bezproblemowo, obecnie zastanawiam sie nad LPG coz nawet te 8.2l pb na 100km daje spora sumke, gaz jest zdecydowanie tanszy, troche sie obawiam ale...
~ucik
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik 1,4 ma trochę za mały moment obrotowy. Jest to szczególnie widoczne przy dużym obciążeniu. Ale przy spokojnym ruszaniu wszystko jest ok. Poza tym zaskakuje niezłą kulturą pracy, a w trakcie jazdy ma niezłą elastyczność i zaskakuje temperamentem w stosunku do niskiego momentu obrotowego. Zapewne ma tu wpływ 16 zaworów. Przy LPG (sekwencja) sprawuje się idealnie, a silnik staje się bardziej \"miękki\". I to wszystko przy przebiegu 180...
~PODRÓŻNIK
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
UWAGA!!!!!!! W MIEŚCIE ŻYRARDÓW SAMOCHODAMI HANDLUJE FACET, KRĘTACZ PISZĘ ŻE JEST PIERWSZYM WŁAŚCICIELEM A KUPUJE USZKODZONE I NAPRAWIA, W TRAKCIE ROZMOWY TELEFONICZNEJ ZAPEWNIA ŻE WSZYSTKO JEST OK A SZPACHLĄ SMIERDZI Z DALEKA, FACET MA OKOŁO 60 LAT I TO JEST JEGO NUMER TELEFONU 609099208, JA JECHAŁEM 300 KM NA DARMO. NA DZIEŃ 23 V 2013 SPRZEDAJE ASTRE I ZAFIRE OSTRZEGAM PRZED NIM
~SxxxK
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Mało dynamiczny, dużo pali. Dobrze pracuje tylko w zakresie 3 - 4 tys obrotów. Przy 145 tyś km poszła uszczelka, płyn chłodniczy wymieszał się z olejem. Silnik do remontu. Po następnych 50 tyś całkowicie się rozsypał. Teraz mam taki z rozbitej angileskiej astreki. Zobaczymy jak się spisze ale na żadną rewelacje nie liczę. Dodam jeszcze że jeżdżę spokojnie - bardzo rzadko przekraczam 3,5 tys obrotów.
~piotrek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
silnik po remoncie zrobione wszytsko bo padla uszczelka troche z mojej winy ale trudno a teraz auto zapier... jak trzeba ,jezdze bardzo szybko bie gi zmieniam przy prawie 5000 obr, i spalnie mam rewelacyjne do 10 litrow gazu mam 1,4 16v i bardzo fajnie chodzi wogle nie bierze oleju, niec nie ciekniei jest super mam przejechane 263 tys i na oryginalnym sprzegle !
~dods
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Za mały do kombi, Właściwie obciążony jest niebezpieczny, wyprzedzanie ryzykowne. Jeśli jadą 2 osoby jest OK. Przy stałej prędkości na 2 i 3 biegu szarpie (może usterka - sprawdzę). Dynamiczny przy ok. 3-4 tys. obrotów. Nie wolno nim jeździć poniżej 2 tys. obrotów - to krzywda dla tego silnika przy głowicy 16 zaworowej.
~*adrianoe*
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
nie mogę narzekać na jakość pracy silnika i jego elastyczność. na pewno w stosunku do masy za słaba moc na jedynce - niezależnie jakbym się nie starał, jest przy ruszaniu mułowaty. niestety silnik robi się trochę za głośny powyżej 4000 obrotów ale to wina ewidentnie braku \"szóstki\"
~qooba
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Porównywałem z podobnym samochodem - Skoda Fabia II 1.4 85KM i opel jest znacznie elastyczniejszy i cichszy. Do spokojnej jazdy miejskiej zupełnie wystarczający. W trasie nie jest źle, choć znacznie słabiej niż vectra 2.0 115KM, którą kiedyś jeździłem ;)
~chmieloo
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
silnik pracuje równo , nie bierze mi oleju jak u niektórych użytkowników opli a zalany olejem xado5w40, dynamika jest dobra lecz przy obciążonym aucie silnik nie domaga .Jak dotąd brak jakiejkolwiek poważnej awarii, po za termostatem.
~Lukag
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Trochę zbyt słaba jednostka jak na samochód o takiej masie. Jeśli jednak komuś zależy na ekonomicznej jeżdzie i przeciętnych osiągach, to będzie zadowolony. Idealny silnik do zagazowania, nie stwarzający żadnych większych problemów.
Opel Astra G Kombi