Lista ocen Mini Mini R56 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Picek
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Skrzynia biegów ma wyraźny skok, tylko czasami zdarza się nie wyczuć, że bieg wszedł, ale zdarza się to rzadko. Przełożenia są dobrze zestrojone - na do 3-4 biegu auto dynamicznie przyspiesza, 5-6 są długie i stawiają na ekonomię. Do 110 km/h jedzie na 6 utrzymując ok. 2500obr/min, co daje bardzo dobre spalanie. Jak dla mnie drążek mógłby być nieco krótszy. Patent ze sprężynowym wrzucaniem biegu wstecznego to kompletny niewypał, kilka razy...
~Xmax97
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Klasa sama w sobie. Skrzynia biegów zaprojektowana przez BMW. Przełożenia są krótkie i idealnie pasują do charakterystyki MINI. Zmiana biegów to sama przyjemność. Mechanizm jest niezwykle precyzyjny, a skok lewarka krótki. Na 6 biegu przy 120 km/h mamy niecałe 3000 obr/min. Oznacza to, że przekładnia sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na trasie.
~Szymon
Hatchback 1.6 TD 110KM 81kW
Świetna 6-cio biegowa. Jechałem Peugeotem 207 z tym silnikiem i 5 -cio biegowym manualem i aż się prosiło o lepszą przekładnie i szósty bieg. Bardzo krótkie przełożenia. Bez szarpnięć, biegi wchodzą bardzo dokładnie i bezproblemowo. Wraz z silnikiem tworzą rewelacyjny tandem. 2 największe zalety auta, no może pomijając zawieszenie
~Robert Kościółek
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Bardzo precyzyjna zmiana. Widać tu niemiecką rękę BMW. Skrzynia bardzo fajnie zestopniowana, chociaż pierwszy bieg powinien być dłuższy. Męczy pukanie przegubów przy dodawaniu i ujmowaniu. W czasie jazdy praca skrzyni jest słyszalna ale to raczej wina słabego wyciszenia w jej okolicy
~Krzysiek
Hatchback Facelifting 1.6 184KM 135kW
Świetne krótkie przełożenie, bardzo elastyczna w przyspieszeniu. Do dynamicznej miejskiej jazdy jest idealna, jednak krótkie biegi męczą w trasie czy na autostradzie. Przy prędkości ok 140kmh na 6 biegu jest już ponad 3tys obrotów na min
~wiatros.ok@interia.pl
Hatchback 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW
Idealne przelożenia, krótkie i szybkie- wiele mocniejszych aut odstawia poprzez to. Do tego sygnalizator zmiany biegu (wyświetla jaki bieg jest najbardziej w danym momencie optymalny dla min. zużycia paliwa i stylu jazdy)
~minigjj
Hatchback 1.6 TD 110KM 81kW
Automat. W połączeniu z dieslem, rewelacja. Sama przyjemność z jazdy. Koniecznie z łopatkami przy kierownicy - przydadzą się na krętej górzystej drodze i gdy chcemy dynamiczniej pojechać.
~ralph
Hatchback 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW
przed zakupem bardzo sie zastanawialem czy automat to dobry pomysł ale gdzy sie przejechałem------------------rewelacja bez dwóch zdań!!!! mam wersje europejska kupioną u nas w salonie
~Marek B.
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Biegi wchodzą wygodnie i bezbłędnie. Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć przypadki gdy bieg mi nie wszedł (trójka) ale wynikało to raczej z mojego niedociągnięcia.

Usterki Mini Mini R56

Mini Mini R56 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~aaa
Hatchback 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW
Nawet w trybie normalnym skrzynia automatyczna jest zbytnio nastawiona na sport. Po odpuszczeniu gazu trzeba poczekać 2sek. aby zmienił bieg na kolejny