Lista ocen Mini Mini R56 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Picek
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Dobry stosunek mocy do masy przekłada się na dobre spalanie. Auta nie trzeba mocno cisnąć żeby samo jechało, dzięki temu nawet osoby z ciężką nogą nie poczują uszczerbku na portfelu. Jadąc oszczędnie można uzyskać naprawdę niesamowite wyniki. Sprawdzałem i porównywałem wskazania komputera z moimi obliczeniami na stacji i wyniki nie różniły się zbytnio. W przeciętnej mieszanej jeździe uzyskuje 6,5l/100km, a nawet jakby go dużo cisnąć to...
~Marek B.
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
W trasie bez szaleństw spalanie waha się od 6-7 litrów. W mieście, pomimo dynamicznej jazdy, nie przekracza 8. Może to zasługa wspomnianego Start&Stop i odzyskiwaniu energii przy hamowaniu... Cen przeglądów i napraw nie odczułem ponieważ kupiłem z pakietem serwisowym \"Inclusive\" więc wszystko (z wyjątkiem żarówki podświetlenia rejestracji) miałem za darmo.
~Szymon
Hatchback 1.6 TD 110KM 81kW
Zużycie paliwa zaskakująco małe co z pewnością pozytywnie wpływa na kosztorys, wyniki spalania podobne jak w danych producenta. Drogie ubezpieczenie. Drogie części zamienne. Choć na gwarancji to nie problem. Ale jeśli ktoś chce o auto bardzo dbać to zawsze będzie drogo. Osobiście jestem człowiekiem który przedkłada jakość nad cenę dlatego też zdecydowałem się na to auto
~Xmax97
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Jak dbasz tak masz. Serwis jest drogi - BMW/MINI, a aby zapewnić sobie pełną sprawność trzeba często tam zaglądać. Serwis olejowy co 10 tkm z dolewkami i eksploatacja na bieżąco. Na szczęście MINI odwdzięcza się rewelacyjnym prowadzeniem.
~Gero
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Nie zje kierowcy, aczkolwiek warto poszukać dobrego i pewnego serwisu nieautoryzowanego. Serwis dealera potrafi przypomnieć, że jeździmy autkiem ocierającym się o najmniejszy segment premium.
~Maxx
Hatchback 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW
Mało pali , nic się nie psuje. Maksymalnie mi spalił 9,5L w mieście- tryb sport . Najmniej na trasie 5,7 ale to była katorga nie jazda. Komputer pokrywa spalanie z rzeczywistym zużyciem.
~minigjj
Hatchback 1.6 TD 110KM 81kW
Raz zszedłem na jednym prostym odcinku do 3.9 l/100 wlokąc się 90. W zimie palił mi 7, w lecie 6. Jak ktoś jeździ delikatnie to może poniżej 5 się da.
~krego
Hatchback 1.6 TD 110KM 81kW
bardzo dobre, diesel :) nie jestem w stanie podac konkretnych wartosci bo nie zwracam na to uwagi ale palil malo na trasie Köln-Hannover-Frankfurt
~wiatros.ok@interia.pl
Hatchback 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW
Cos za coś- 10-11l/100km to norma, na trasie 7-9l (średnia 130km/h). Ale moc to 175KM więc cóż to jest w porównaniu do 20-30l Imprezy :)))))
Dziennik kosztów dla Mini Mini R56
6,6
7,8
~Krzysztof K.
Hatchback 1.6 i 16V 120KM 88kW
Zużycie paliwa w porównaniu z innymi samochodami jest zadziwiająco niskie i ekonomiczne aż strach pomyśleć że ten samochód produkuje firma BMW.