Lista ocen Mazda MX-5 IV (10) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam98
Soft Top 2.0 SKY-G i-ELOOP 160KM 118kW
Szybko chłodzi i grzeje. Nagrzewnica jest bardzo wydajna, a kubatura wnętrza mała, więc można zrobić saunę w 2-3 minuty, można też jeździć z otwartym dachem, gdy jest nawet poniżej 10 stopni, a i tak będzie nam ciepło. Nie dziwią mnie filmiki, jak ludzie jeżdżą na mrozie w tiszercie i czapce ;) Brak dziwnych zawirowań powietrza, szyby nie parują :) Efektywne podgrzewanie foteli (trzystopniowe).
~Jacek S
Fastback RF 2.0 SKY-G 160KM 118kW
Bardzo wydajna, co wynika z niewielkiej kubatury kabiny, dzięki czemu można bez uszczerbku na zdrowiu jeździć z otwartym dachem nawet w chłodne (ale słoneczne) dni, ogrzewane fotele i ciepły nadmuch zapewniają komfort we wnętrzu. Latem przy otwartym dachu stopień uchylenia szyb bocznych i prędkość regulują komfort termiczny w kabinie. Przy ostrym słońcu polecam panom czapeczkę, a paniom szal.
~piotr_ciekliński
Fastback RF Facelifting 2.0 SKY-G 184KM 135kW
Szczerze mówiąc tak małe auto powinno się zdecydowanie szybciej grzać i chłodzić w środku. Jeśli chodzi o ogrzewanie tylnej szyby, to na początku myślałem że jest zepsute, tak wolno działa. Ogrzewanie siedzeń ok. Ogrzewania kierownicy bardzo brakuje i nie ma go nawet w opcji, podobnie jak ogrzewania elektrycznego przedniej szyby, czy ogrzewania postojowego.
~Wyrewolwerowany Kaloryfer
Fastback RF 2.0 SKY-G I-ELOOP 160KM 118kW
Samochód tak mały, że ciężko mieć problem z nagrzaniem i wentylacją. Klimatyzacja daje radę - nawiew z deski rozdzielczej w połączeniu z podgrzewanymi siedzeniami powoduje, że z otwartym dachem daje się jeździć i przy -15 stopniach (tak, próbowałem).
~RK
Soft Top 2.0 SKY-G 160KM 118kW
Wentylacja i ogrzewanie bardzo sprawne. Trochę problemów sprawia zakres regulacji kratek przednich nawiewów - generalnie zawsze mniej lub więcej dmucha na ręce kierowcy, więc albo marzną (klima) albo się przegrzewają (ogrzewanie).
~Michał
Soft Top Facelifting 2.0 SKY-G 184KM 135kW
Mała kabina, bardzo łatwa do ogrzania i schłodzenia. W gorące dni (powyżej 26-28 stopni) przy jeździe z otwartym dachem brakuje wentylacji foteli, plecy kleją się niemiłosiernie.
~Piotr
Soft Top Facelifting 2.0 SKY-G 184KM 135kW
Szybko grzeje, szybko chłodzi ale odejmuję gwiazdkę za niewystarczający zakres regulacji kratek nawiewu. Nie jestem w stanie ustawić klimatyzacji tak, żeby nie chłodziła mi rąk.
~Wojtek
Soft Top 2.0 SKY-G i-ELOOP 160KM 118kW
Najlepsza wentylacja, jaka mialem w zyciu - super ogrzewanie w zimie, super chlodzenie latem.
~gamic
Fastback RF 2.0 SKY-G 160KM 118kW