Lista ocen Land Rover Discovery I (44) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtas
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
Skrzynia ok, ale wyregulowana i to dobrze. Dla mało doświadczonej osoby bardzo duże problemy może nastręczać dość dziwne rozwiązanie biegu wstecznego. Przy złym wyregulowaniu cięgienek czasami potrafi przy wrzucaniu jedynki \"trzeć\" o wsteczny. Jednak przy spokojnym uzytkowaniu żadnych takich historii nie powinno być. Reduktorek jest piekną sprawą i działa bez zarzutów. Baaaardzo przydatny przy naładowanym landku i wysokim kącie nachylenia...
~elvis1980
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
Automat starej daty dobry w teren( nie martwie sie na którym jestem biegu tylko daje gazu i kręce kierownicą), i do spokojnej jazdy po asfalcie. Przy \"dynamicznej\" jezdzie szarpie i juz nie jest tak miło. Ale polecam wersje z automatem ze wzgledu na komfort podrózowania.
~rolmops
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
nie narzekam choć już pewnie nadaje się do remontu. Słychać łożysko na zimnym, potem powoli ustaje. No i z piatki nie da się zredukować wprost na czwórkę. Muszę przepychać redukcję przez trójkę. Ale to tylko delikatna upierdliwość ;)
~Wojtek
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
Chyba najgorszy model skrzyni jaki w życiu widziałem. Powiedzmy sobie szczerze , że skrzynia to koszmar.Pozatym fatalnie zaprojektowana opcja biegu 2 i 3. W zasadzie dwójki mogło by tu nie być...
~robertkamet
Terenowy 3.9 i V8 182KM 134kW
Automat do tego motoru to chyba najlepsze rozwiązanie. Biegi zmienia płynnie, nie szarpie i odpadają problemy z paleniem sprzęgła co ponoć w manualach się zdarza (jakby nie było to 190 KM + reduktor)
~konger@poczta.fm
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
Chyba nie ma Dyskoteki, której by dwójka nie zazgrzytała. Jak już wyżej wspomniałem, auto sportowe to to nie jest, a jako, że auto pochodzi z Anglii to biegi powinno się zmieniać z lordowską dostojnością ;)))
~P.D.
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
Idealnie zestrojona do samochodu wyprawowego. Lepiej nie można. Co do trawałości to są podzielone opinie ( moja chodzi i to idealnie (ale widziałem co potrafią robić z samochodem Off- roadowcy amatorzy.
~Dima1
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
Bez zastrzeżeń. Pierwszą skrzynie biegów przez własną głupote spaliłem. Obecna działa rewelacyjnie. Wszystkie biegi wchodzą świetnie. Pamiętaj o wymianie oleju!!i wyczyszczeniu filtra
~cypis@cypis.pl
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
W miarę precyzyjna. Znosi bardzo duże przebiegi i nie zawsze \"ludzkie\" traktowanie. Z czasem zaczyna szumieć, a podczas szybszej jazdy po wertepach lewarek potrafi uderzyć ... :)

Land Rover Discovery I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Fazi
Terenowy 2.5 TD 113KM 83kW
To automat i nie mam co do tego wątpliwości , że w teren też można automatem. Jedynie w wysokich górach po dłuższych podjazdach przegrzewa się płyn i trzeba dać odpocząć.