Lista ocen Łada Samara (154) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 171 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukaski
2109 1.3 64KM 47kW
Obleci. Jak się wprawić to biegi wchodzą dość gładko. Zgrzytnie czasem 'dwójka'. Wymiana oleju powinna rozwiązać problem. Ogólnie nie narzekam. Jest 'piątka', a to duży plus na dalsze trasy. Raz siadło sprzęgło, z powodu specyficznego wyjeżdżania z garażu pod górkę, na lekkim półsprzęgle, aż w końcu zatarło się na amen. Wymiana (bez wyjmowania silnika!), zmiana miejsca garażowania i do dziś zero problemów.
~8szymon8
2109 1.3 64KM 47kW
Z pewnością gdybym wymienił sprzęgło które było już na wykończeniu byłoby lepiej, ale i tak można pochwalić skrzynię biegów. Przełożenia były w porządku. Spokojnie można było rozhulać na 3 biegu samochód do 100km/h by zakończyć pobijanie rekordów na 150km/h (na V biegu). P.s. mój rekord to 175km/h ale z górki ;)
~memed
2109 1.5 75KM 55kW
Trójka, gdyż ma złe jak na mój gust przełożenie. 1,2,3 ok! Później przepaść i dopiero 4 i 5. Zmiana biegu z 2 na 3 przy prędkości 60 km/h to trochę za duże przełożenia. Na 3 można spokojnie się rozbujać do 110km/h. Pozatym skrzynia pracuje lekko i precyzyjnie. Nie mam problemów jak niektórzy ze wstecznym. Jest bardzo podręczna.
~Terminator® (strefa217@poczta.onet.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
Jak pamietam to skrzynia byla projektowana przez PORSHE a nie silnik, ale sprzeczal sie nie bede :) Wydaje mi sie, ze jest mala "dziura" miedzy 1 a 2 biegiem. Aby miec dobry ciag, trzeba go troszke na jedynce przytrzymac (praktycznie do tych 40 km/h). Pozostale biegi bez zarzutow! Praca skrzyni jest dobra, nie narzekam.
~fredek
2109 1.3 64KM 47kW
Ech ten wsteczny, ile to razy czlowiek uslyszy ten zgrzyt zanim sie naucz gdzie on sie znajduje..... mogli zrobic tak jak np. w Oplach ze najpierw trzeba podniesc drzwigienke... takto ok. jak na 15 lat i taki przebieg to narpawde jest niezle.
~sakramakra
2109 1.3 64KM 47kW
Wsteczny w miejscu jedynki (mocno denerwujące) . Mój samochód ma uszkodzony synchronizator miedzy 1 a 2 więc startowanie jest utrudnione, jak dla mnie 4 jest za długa więc przyspieszenie przy większych obrotach wykluczone, 5 jest ale jakbyjej nie było.
~intruder2600
2109 1.3 64KM 47kW
Ogolnie skrzynia ok, ostatnio mam problemy wrzuceniem pierwszego biegu na swiatlach i musze ruszac w dwojki, zgrzyt przy wrzucaniu dwojki z jedynki to juz klasyka a wrzucajac wsteczny to juz wogole cos a´la stary Żuk :D
~PePis!
2109 1.5 75KM 55kW
jeżeli chodzi o skrzynie to nawet nieźle, raz mi trylko wypadła pod sklepem jak sie z kumplem na światłach łapałem, ale to z mojej winy bo 60km/h na pierwszym biegu to dla 10 - letniego samochodu to troszku zadużo
~Maciek
2109 1.3 64KM 47kW
Biegi wchodza dobrze, chociaz skrzynia mogla by pracowac troszke ciszej . Dla mnie najwiekszy atut tej skrzyni to bezawaryjnosc i dlugie przelozenia, ktore przydaja sie przy wyprzedzaniu . na dwojce mozna wycisnac 110 km/h
~ja
2109 1.5 75KM 55kW
czasami 1 nie wrzucisz ale wtedy trzeba dac 2 i od razu na 1 i wejdzie.typowy problem samary.na 4 biegu mozesz nia jechac jakies 30-40 km/h i sie nie dusi. do wstecznego sie idzie przyzwyczaic.