Lista ocen Łada Samara (136) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 189 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
2109 1.3 64KM 47kW
Poza drobnymi usterkami (\"drobiazgi\"), auto naprawdę dobrze się sprawuje. Oleju nie bierze, ogólnie naprawdę niezawodny sprzęt. Słyszałem, że często korozja je bierze. Ja jednak dbałem o lakier, pastowałem min. 2 razy w roku i problemu tego nie mam. Auto będzie mieć za miesiąc okrągłe 18 lat i rdza pojawiła się jedynie w pojedynczych punktach przy łączeniach elementów karoserii, praktycznie niewidoczna.
~shajdasz@poczta.onet.pl
2109 1.3 64KM 47kW
Uszkodzony zębnik koła zamachowego, wypalenie 2 zaworów-naprawa głowicy, uszkodzenie zimeringów-wyleciał mi prawie cały olej z silnika. Uszodzenie foteli przednich Brak możliwości regulacji pochylenia fotela, zacierające się hamulce, ogólne wycieki wszelkich płynów i olejów. Korodujące tylne końcówki elektryczane zapewniające zasilanie tylnych świateł.
~Lukaski
2109 1.3 64KM 47kW
Najpoważniejszą awarią było zerwanie paska rozrządu. Zemściła się nie wymieniona przy poprzednim razie pompa wody. Na szczęście, uszkodzenie nie powoduje rozwalenia głowicy, tylko wygina zawory. Instrukcje są, a jak się ma trochę czasu i warunki można samemu naprawić. Mnie się udało i silnik dalej kręci się niezmordowanie do teraz.
~OWP1 gnysiu1@gazeta.pl - można pisać jak ktoś ma jakieś pytania
2109 1.5 75KM 55kW
Plus za niezniszczalny napęd i zawieszenie (silentbloki wytrzymują nawe na naszych dorgach 100-150tys km!). jedyna poważną awarią jaką miałwem to pęknięty gaźnik. Ale nawet to nie zrujnowało mojej kieszeni (320zl za część, wymieniłem sam). Nietrwały jest duższy przegub napędowy (chyba to ten z prawej strony - 100 Zł)
~intruder2600
2109 1.3 64KM 47kW
Czego nie ma pod maska nie moze sie zepsyc :-) tak wiec z pelna odpowiedzialnoscia stwierdzam ze moja Lada w ciagu 5 lat czestego uzytkowania nie miala ani jednej powaznej awarii - 100% niezawodnosci, jedynie co jakis czas trzeba przedmuchac gaznik :-)
~Maciek
2109 1.3 64KM 47kW
Mam to auto 8 lat , przejechane jest 360 tys. i co najwazniejsze nigdy , doslownie nigdy nie mialem zadnej awarii w trasie !!! nawet kapcia nie zlapalem :) Wymienialem tylko sprzeglo poniewaz stare juz slizgalo i to tyle jezeli chodzi o powazne naprawy! :)
~jape#eu
2109 1.3 64KM 47kW
Nie było poważnych usterek. Okresowa wymiana klocków, końcówek drążków czy pasków to normalność w każdym aucie. Przejechałem na nim prawie 400 000 km po całej Europie bez żadnej poważnej niespodzianki i naprawy.
~pszemek40@poczta.onet.pl
2109 1.5 75KM 55kW
... NIGDY nie miałem problemu, nie wynikającego z nadmiernego zużycia elementów (samochód stanął dwa razy: raz palec w kopółce ´pękł´ po całodniowym postoju w temperaturze 60-70 stopni; drugim razem alarm odciął zapłon)
~Ładak
2109 1.5 75KM 55kW
Zadnej poważnej usterki. Ani razu nie zawiodła! Raz tylko gasł mi silnik przy niższych obrotach (nawet gdy jkechałem 140km/h), to trzeba było tylko podkręcić linkę gazu i tyle!
~memed
2109 1.5 75KM 55kW
Poza wymianą chłodnicy bo przeciakała i naprawą hamulców oraz wymianą elektronicznego mudułu zapłonowego (który każdy powinien wozić w zapasie) nic się nie działo.