Lista ocen Łada Samara (148) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 177 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~shajdasz@poczta.onet.pl
2109 1.3 64KM 47kW
JAkość wykonania tragiczna poprostu żenująca Jeździłem przez 5 lat Trabantem 601 i orócz remontu silnika i hamulców nic nie robiłem W Ładzie łamią się klamki drzwi i to nie z powodu mrozu, połamane są dźwignie sterowania wentylacją, zacierają się hamulce, przecieka chłodnica, wycieka olej przez czujniki, zatarte wycieraczki, uszkodzone tyle amortyzatorki podtrzymujące klapę, uszkodzony zębnik koła zamachowego. Prawdziwą zmorą jest ukł...
~Lukaski
2109 1.3 64KM 47kW
Największym mankamentem jest elektryka. Wadą jest umieszczenie bezpieczników w miejscu gdzie łatwo dostaje się woda. Gdy już szczelność zawiedzie to zdarzają się niespodzianki w stylu koncert świateł, czy magiczna praca wentylatora i wycieraczek. Warto raz przelutować styki w skrzynce i siknąć WD-40. Reszta to typowe niedogodności wynikające z wieku. Uszczelki, dolać płyny, rurka gdzieś pęknie, drucik się upali, itp. Ale nic coby...
~Piotrek
2109 1.3 64KM 47kW
Samo auto jest generalnie w porządku. Problemem tak naprawdę jest wyłącznie jakość dostępnych części zamiennych. 3 razy zdarzyło mi się, że cewka padła po kilku miesiącach. Inna sprawa, że ta cewka kosztowała 40 zł :) Podobnie się ma z tłumikami, polskie zamienniki padają często, zwłaszcza przy jeździe na lpg, jednak 1 część tłumika kosztuje 60 zł i wymienia się bardzo prosto, więc też nie jest to problem. Inne usterki mi się nie zdarzały....
~Ładak
2109 1.5 75KM 55kW
Jakies tam pierdółki to musiałem powymieniać. Uszczelki, pompka od spryskiwaczy, bezpieczniki, pasek rozrządu i rolka od rozrządu (mimo, że nie było to konieczne), bezpieczniki. Irytuje mnie trochę tapicerka "schodząca z drzwi", jakas gumowa, która na słońcu sie po prostu kurczy:/ Ale to tylko tam, tak to tapicerka gdzie indziej na 6. Żadnej rdzy po 14 latach, dosłownie!!!
~intruder2600
2109 1.3 64KM 47kW
Niestety (przypominam ze auto ma 15 lat) posypalo sie wszystko, siadlo: ogrzewanie, czesto nawalaja migacze - wina lezy w czestej awarii przycisku swiatel awaryjnych ktory powoduje usterki dzialania migaczy - wystarczy tracic reka w przycisk i juz dziala:-) siadlo ogrzewanie, zapiecie pasow bezpieczenstwa, klamki (zamki), ogolnie elektryka po 12 latach zaczyna wysiadac,
~sakramakra
2109 1.3 64KM 47kW
Ostatnio zaczeło się sypać i dlatego mam zamiar zmienić auto. Zrobione wszystkie progi plus błotniki, amortyzatory plus sprężyny, wymieniana kilkakrotnie pompa paliwowa, moduł elektroniczny, rozrusznik. No i szczegóły doprowadzające do szału: przegrzewające się bezpieczniki, urwany zawias maski. ciągłe problemy ze spryskiwaczami i nawiewem,
~miki
2109 1.3 64KM 47kW
Czasami zdarzają się drobne sprawy, ale nie takie, które uniemożliwiały by jazdę, wynikające po prostu z eksploatacji, nie jest to samochód bezobsługowy - tylko lać i jechać, ale przy terminowych wymianach materiałów eksploatacyjnych i przeglądach wszystko jest ok. Jeżeli ktoś niczego nie wymienia trudno, żeby samochód cały czas był ok.
~tomba- łada impreza 1.3
2109 1.3 64KM 47kW
raz stałem w szczytnie, ale to mi sie kabel rozłączył od gazu i przyjechałem na paliwie, no i jak mi paliwa raz zabrakło i gazu to tez stałem ,a tak to nie zawodzi mnie jak narazie, nieraz wyruszam nią na wypady do lasu, na taki mały dakar, można nią nieźle ciskac po korzeniach
~Maciek
2109 1.3 64KM 47kW
Czeste problemy z przelacznikami kierunkowskazow, zamkiem tylniej klapy, przebiciami pradu w tylnych lampach, oraz slabnacym z wiekiem silnikiem wycieraczek. Czestym problemem moze byc tez termostat, ale naszczescie jest on niedrogi :) Slabym punktem jest elektryka.
~Adam
2109 1.3 64KM 47kW
Kiedyś wjechałem w wielka kałuże i zgasł mi silnik i nie mogłem go przez jakiś czas odpalić. Później okazało się że przyczyną tego było niewielkie pękniecie obudowy cewki zapłonowej, ale niewielkie maźniecie sylikonem załatwiło sprawę :)