Lista ocen Kia Venga (61) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fr3sh
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Nie miałem okazji sprawdzić w lecie za to w zimie doskonale się spisuje. Silnik 1.4 nagrzewa się bardzo szybko. Automatyczna klima nie próbuje w nas dmuchać zimnym powietrzem, włącza się dopiero gdy silnik się nagrzeje i bardzo szybko ogrzewa całe wnętrze do pożądanej temperatury. Niestety tryb auto wymusza włączenie klimatyzacji i jeśli jej nie chcemy po każdym naciśnięciu Auto musimy zaraz wyłączyć osobno klime. Nie wiem czemu tak się...
~Dd
Mikrovan Facelifting 1.6 DOHC 124KM 91kW
Ogrzewanie bardzo dobre, po ok 2,5-3km już mocno grzeje. Klima też wydajna. Tryb automatyczny czy to latem z klima, czy zimą bez niej, po włączeniu silnika, włącza się dopiero po około 30 sekundach (ręcznie można od razu włączyć) i nawiewy ustawia prawie na maksa. Na maksa wentylatory huczą bardzo głośno jak jakieś tornado. Mogli by to poprawić. Pod przednimi siedzeniami są nawiewy na nogi dla pasażerów z tyłu.
~Łukasz
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Samochód szybko się nagrzewa, manualna klimatyzacja nie jest super wydajna ale chłodzi dobrze. Ciekawie rozwiązane sterowanie nawigacją wymaga przyzwyczajenia ale jest bardzo intuicyjne. Nie w samochodzie systemu odmrażania przedniej szyby ale można ręcznie przekierować ogrzewanie na przednią szybę i po kilku minutach problem skrobania znika.
~klos21@wp.pl
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Klima mam wrażenie że sobie nie radzi,za duża kubatura auta? mogłoby być o 10 cm niższe ,ale wtedy nie byłoby wrażenia przestronności.Jeździłem kiedyś po Hiszpanii Vectrą C,tam przy upałach przy klimie było zimno a tu jest przeciętnie.Co prawda ogrzewanie z klimą szybko osuszy szyby,ale żeby jakieś duże temperatury były? Nie bardzo.
~wektor
Mikrovan Facelifting 1,6 DOHC CVVT 125KM 91kW
Klimatyzacja chłodzi skutecznie i w miarę cicho jeśli sprawy nie zostawia się automatowi (wtedy nadmiernie hałasuje). Doświadczeń zimowych na razie brak, ale nawiewy na nogi pasażerów z tyłu (w tej klasie nieczęste) pozwalają mieć nadzieję na skuteczne ogrzewanie.
~bzzz
Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
Dość szybko się nagrzewa, klimatyzacja też działa sprawnie. W sumie nie zdarzyło mi się ani razu, bym latem musiał włączyć obroty wentylatora na maksimum. Gorzej późnym upalnym wieczorem. Jest więcej wilgoci w powietrzu i przednia szybka zachodzi wtedy szronem od zewnątrz!
~asas
Mikrovan Facelifting 1,6 DOHC CVVT 125KM 91kW
chłodzenie podgrzewanie dobre może na najwyższych prędkościach za głośno chodzi wentylator grzana kierownica i fotele w zimniejsze dni nieocenioną coś wspaniałego zaraz człowiekowi ciepło. 5 gwiazdek za podgrzewane siedzenia i kierownicę
~Tobiasz
Mikrovan Facelifting 1.6 DOHC 124KM 91kW
Jedyny minus w wyposażeniu "M" to rozkład nawiewu. Nie ma możliwości ustawienia dowolnej kombinacji. Do wybory mamy nawiew na: nogi i twarz, nogi i szybę, tylko twarz. Czasami jest to denerwujące.
~alive
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
klimatyzacja automatyczna spełnia swoją funkcję bardzo dobrze; byłem miło zaskoczony jej wydajnością podczas lipcowych upałów; bardzo przydatna i skuteczna funkcja odparowywania przedniej szyby;
~krzysiek
Mikrovan Facelifting 1.4 DOHC 90KM 66kW
Brak powodów do narzekań. Zimą grzeje, latem chłodzi. Klimatyzacja automatyczna, jednostrefowa daje radę. Przyciemniane tylne szyby pewnie pomagają w schłodzeniu auta latem.