Lista ocen Kia Stonic (43) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GioCor
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Problem "Kangura" A to co Kia ma do powiedzenia !! (nie występuję wy wszystkie modele...) Szanowny Panie, Uprzejmie informujemy, że nasze lokalne działania diagnostyczne nie potwierdzają, że zjawisko ma charakter usterki, czy też nieprawidłowości. Nasi Specjaliści Techniczni dokonali szereg zapisów danych sterowania silnikiem. Analiza upewniła nas, że oprogramowanie nie posiada błędów, a wszystkie elementy wykonawcze podążają za...
~januszz4
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Jak ktoś szuka silnika wolnossącego to z tego 1,4, 100 KM powinien być zadowolony. Prawdę mówiąc nie stwierdziłem jakiejś znaczącej różnicy w przyspieszeniach na tym silniku w porównaniu z moim Aurisem 1,6 132 KM. Nawet jeśli jest jakaś róznica, to w jeździe po mieście nie ma to wiekszego znaczenia. A zużycie paliwa w Kii okazało się rzeczywiście mniejsze. Na początku jazdy wyzerowałem wskaźnik zużycia paliwa i po zakończonym teście na...
~PiotrJazz
Crossover 1.0 T-GDI 120KM 88kW
To kolejny samochód, który testowałem aby znaleźć ten właściwy. Tym razem udało mi się przejechać Kią Stonic dystans 700km w ciągu jednego dnia w 90% na autostradach. Silnik jest świetny ale... no właśnie. W mieście przy normalnej jeździe bez szybkiego wyprzedzania oraz na autostradzie przy jeździe bez wyprzedzania pracuje ładnie i wydaje się nawet, że jest mocny. Niestety, każda próba wyprzedzania gdzie wiemy, iż na lewym pasie za chwilę...
~Dekar
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Bardzo słaba dynamika, typowy wysokoobrotowiec, ale w tym negatywnym znaczeniu. Chcesz jechać to musisz go wkręcać wysoko. Jeżdżę przeważnie wolnossącymi beznyniakami i jest to jeden z gorszych silników z jakimi miałem do czynienia. Kultura pracy przez krótkie biegi też moim zdaniem niezadowalająca.
~KIA Stonic 1.4
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Na początku może i trochę mulił, jak piszą niektórzy. Ale po 10-15 tys i czasem agresywniejszej jezdzie na autostradzie 140-160 km/h jakby dostał sportowego ducha :) Generalnie, pod górę zawsze trochę muli ale po płaskim z dość szybkim rozpędzeniem do 140 nie ma problemu.
~Jurek
Crossover Facelifting 1.0 T-GDI 100KM 74kW
Przy ruszaniu strasznie przymula, nie wiem czy to sam silnik czy skrzynia ale to wartałoby poprawić. Silnik mimo niewielkiej pojemności jest paliwożerny. Co to obiecuje Kia należy włożyć między bajki. Przy takiej dynamice i spalaniu to wygląda słabo.
~arbuz
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
100 konny motor daje na luzie rade w miescie. W trasie raczej do spokojnej jazdy, 120-130 km przez dluzszy czas to zaden problem. Odczucia dynamiki lepsze niż w innych autach o takiej mocy. ocena 4, bo nie ma 4.5 ;)
~Tomasz Wojdak
Crossover 1.6 CRDi 110KM 81kW
Dosyc glosny ale bardzo ekonomiczny i wystarczajaco elastyczny. Swietny na miasto. Na autostrade tez sie nada ale troche brakuje mocy. Szybko sie nagrzewa. System start-stop dziala dobrze i jak na diesla to nawet zbytnio nie szarpie.
~M
Crossover Facelifting 1.2 DPI 84KM 62kW
jest ok do czasu wjazdu na autostradę. tam zaczyna się dramat, jak trzeba przyśpieszyć od 90 do 130. przy 140 spalanie 7,5l/100. Po mieście i na drogach szybkiego ruchu można jeździć spokojnie.
Dziennik kosztów dla Kia Stonic
6,8
~Grzegorz M.
Crossover Facelifting 1.0 T-GDI MHEV 120KM 88kW
Elastyczny, jak na taki mini-silniczek to jest nawet zryw, pewnie dzięki elektrycznemu silnikowi. Nie jest to demon prędkości, ale da się pisnąć oponami w trybie spoty - do miasta w sam raz