Lista ocen Kia Pride (55) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jezow-jg
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Bardzo głośno chodzący wentylator (na max obrotach, na 1 jest cicho) ale za to daję radę. Jesienią parę z szyb usuwa w ok 2 min, po 2 km jazdy w mieście z kratek leci ciepłe powietrze, nawet srogiej zimy. Ciepłe powietrze leci tylko w dwóch pozycjach nawiewu na szybę, lub na szybę i na nogi, i to drugie nagrzewa auto wystarczająco. Myślałem, że będzie mi to przeszkadzało ale wnętrze nagrzewa się tak że się o tym nie myśli. Nie mam klimatyzacji...
~markus3d@interia.pl
Kombi 1.3 i 64KM 47kW
Wentylacja jest ok. I choć producent poskąpił chyba filtrów powietrza wpadającego z zewnątrz to na szczęście istnieje możliwość włączenia zamkniętej cyrkulacji powietrza która oszczędzi nam wdychania spali z innych pojazdów po reanimacji. Auto szybko się nagrzewa nawet w duże mrozy ale ogrzewanie działa tak sobie. Po za tym poprzez małą szczelność auta i duże powierzchnie szyba wnętrze auta szybko się wychładza.
~robert2212@wp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
W lato w trasie ok, w mieście gorąco ale można otworzyć szeroko okna bo przecież jeździmy powoli. W zimę jest ciepło. Nagrzewa się dość szybko. Wentylator na najszybszych obrotach trochę za głośny.Plus to uchylane tylne szyby w wersji 3-drzwiowej. W lato je uchylasz, otwierasz nadmuch zimnego powietrza i w trasie jest niezagorąco i w miarę cicho bo przednie szyby moga być zamknięte.
~rafal.kielce@vp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Przeciętnie... dlaczego? otóż ogrzewanie działa tylko na przednią szybę, oraz na stopy, nawiew \"na twarz\" dmucha tylko chłodnym powietrzem. Może się coś \"spsuło\" albotu też tak ma być.
~marcin
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
mogłoby być lepsze ogrzewanie zimą wszystko dookoła paruje a letnia wentylacja cóż najlepszym rozwiązaniem jest opószczenie okien bo gdy rury wentylacyjne nagrzeją się od słońca leci z nich ciepłe powietrze
~Bartosz.kopania@wp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
szybko się nagrzewa - nawet podczas zeszłorocznej zimy nie było z tym problemu. Parowanie po skierowaniu nawieiwu na szyby zanika, niezrozumiełe jest to, że ciepłe powietrze "dmucha" tylko na szyby
~Darek-zx
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
przerobiłem i jest dodrze.Co do zaparowanych szyb po 1-zasłonić na środkowei konsoli kratkę z nadmuchem po 2 przestawić dżwignię na pobieranie powietrza z zewnątrz samochodu powinno pomóc
~BArtek
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Nadmuch dość skuteczny. Pod warunkiem, że autem podróżuje nie więcej niż 4 osoby w wilgotny dzień. Ciepło dmucha tylko na szybę i nogi.
~Tomek
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Z wentylacją nie ma kłopotów, ale w solidne mrozy to miałem "wychuchaną" przez nagrzewnicę dziurkę w lodzie i przez nią obserwowałem drogę.

Usterki Kia Pride

Kia Pride – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~asia_rafal@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
ogrzewanie zimą jest katastrofalne poniżej -10 lepiej się ciepło ubrać, latem natomiast ok doskonała wentylacja