Lista ocen Kia Pride (57) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jezow-jg
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Pojazd za tą cenę i z tym silnikiem chyba nie mógłby być bardziej uniwersalny. W warunkach miejskich auto może jeździć bardzo żwawo a mimo to ciężko przekroczyć 7,5l / 100km. Jeżdżąc do pracy 5km zimą mam średnie spalanie na poziomie 7l/100km po mieście! Na trasie bez starań można zejść do 5,5l/100km. Ponieważ pracuję jako kierowca ukończyłem kursy Eco więc jestem wstanie tym autem uzyskać wynik poniżej 5l na trasie, ale to już wymaga...
~robert2212@wp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Na taki mały i lekki samochód silnik 1,3 wystarcza w zupełności. Niewielka różnica w spalaniu 100 czy 130 km/h w trasie. W jednym serwisie są drodzy w drugim za to samo zapłacisz 3 razy mniej. Sam sobie wybierz. Części lepiej samemu kupować. Trochę taniej. Jak nie ma w sklepie serwis załatwi napewno. O ból głowy przyprawiło mnie wymienianie przednich łożysk. Zrobili byle jak i po 350 km znowu do wymiany jedno. Ale jak zrobią dobrze to się...
~szukaczka86@op.pl
Kombi 1.3 i 64KM 47kW
co do zużycia paliwa, to jestem bardzo zadowolona. O tym, że mało zużywa świadczy choćby mały bak (coś ok. 35l). co do napraw, często trzeba zamawiać części, bo oryginałów nie mają nawet w dobrych sklepach, ale ja nie zawsze daję oryginalne, często mechanik daje mi zamiennik - jest zazwyczaj tańszy, a sprawdza się równie dobrze. Ceny części nie są wygórowane - z resztą autko też nie jest drogie ;)
~rafal.kielce@vp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
szczerze mówiąc od 99 roku żadnych napraw nie było (oprócz zbitej szyby przez jakichś dresów) ale podobno nie było z nią problemu. Ile wleję tyle spali... myślałem że będzie mniej, w zimie, przy dosyć agresywnej jeździe dochodzi nawet do 10 l/100 km , ale przy baaaaardzo spokojnej jeździe można zejść do 6,5 l/100 km (w jeździe po mieście) na trasie nawet 5
~jozwa@hoga.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
miasto okolo 7l/100km (okolo 20% w korkach) trasa latem 4,8 - 5,2 l/100km przy predkosci jazdy okolo 110 - 120 km/h. Ceny przegladow - okolo 400 zl, napraw nie mialem na razie. Zuzycie oleju zadne - olej wymieniam co 15000 na przegladzie i potem o nim zapominam - nigdy nie dolewalem oleju!
~Grzeniu
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
W mieście zapieprzałem zygzakiem i palił do 10 litrow gazu na trasie ponizej 8 a naładowany jechał po dach nawet 150km/h bez załadunku poleci 170/180. Koszty naprawa i czesci GROSZE! Mam taki mały koreański sklepik za 100zł wychodziłem z workiem części.
~Tomek
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Pali mało, ceny zamienników niskie, ASO lepiej nie odwiedzać, jeśli nie ma absolutnej potrzeby. Za łączną cenę kompletu oryginalnych części możnaby kupić około 3-4 nowych samochodów tej marki.
~Mate
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Ja zanotowałem 4.5l/100 km z dwiema osobami na pokładzie przy średniej prędkości 120-130 km/h, ceny części zamiennych bardzo niskie... małym mankamentem może być to, że nic nie dostaniesz na szrocie....
~jakofalao
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
obyłem tym samochodem tylko jedną podróż, więc nie wiem na jakim poziomie kształuję się spalanie. by nie psuć statystyk przyjąłem średnie spalanie tego samochodu innych użytkowników; )

Usterki Kia Pride

Kia Pride – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~markus3d@interia.pl
Kombi 1.3 i 64KM 47kW
Zużycie paliwa - w trasie wychodzi jakieś 5 litrów na 100km przy szybkiej i nieekonomicznej jeździe. Znam siebie i wiem, że można jeździć oszczędniej. W mieście na pewno więcej.