Lista ocen Kia Cerato (61) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Silnik ma świetne opinie, dużo o nim wiedziałem przed zakupem. Wszyscy chwalą że jest to bezproblemowa jednostka. Nie jeździłem dużo bo dopiero kupiłem ale wierzę że nabyłem zadbany egzemplarz. Wiele osób się czepia że dużo pali ale prawda jest taka że jest montowany w samochodach o większej wadze niż civic czy inne kompakty więc nie ma opcji żeby palił mniej. Jedyny minus jaki w nim widzę to przełożenie napędu drugiego wałka rozrządu poprzez...
~Kamil
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik te 2.0 CRDi to fajny silniczek, niestety 112 koni to nie jest za dużo. Autko fajnie się zbiera podczas wyprzedzania nie wyczuwa sięturbodziury, tylko czasem jak \'zawyży się bieg\' to strasznie pracować zaczyna, no ale to miałem tylko wtedy kiedy patrzyłem co ten silniczek potrafi i testowałem go troszkę w różnych warunkach. Ogólnie myślę jedna że jak by miała 130 koni to by było lepiej. Zastanawiałem się nad tuningiem, ale powiedziano...
~Dracos
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
dla mnie silnik wystarczajaco mocny do masy. Troche drga na jalowym biegu, ale moze tylko moj tak ma i to nie zawsze. Wyprzedzanie nie stanowi problemu, nawet bez redukcji. Jezdze tez Renault scenic 130 km i musze powiedzic, ze Cerato jest bardziej dynamiczny (scenic jest jednak ciezszy ale i mocniejszy teoretycznie). Wrazenia z jazdy bardzo pozytywne. Silnik nie sprawil mi przez 30 tys zadnego problemu.
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
To moja trzecia ocena tego auta. Jezdze juz prawie dwa lata i zakupu nie zaluje. Silnik zasluguje na bdb ocena. Oszczedny, dynamiczny i niezawodny. Oleju nie dolewam wogole. Wymiana co 15 tys. na przegladach. Od poczatku bardzo szanuje turbine - wylaczam silnik z odpowiednim opoznieniem po zatrzymaniu. Max predkosc jaka mialem mozliwosc uzyskac to 195 km/h wg licznika.
~QraBrat
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
dość elastyczny silnik, czasami zbyt głośny ( z zewnątrz przypomina troche Diesla), niekiedy odnosze wrażenie że przydałby się 6-ty bieg gdyż już przy 120 km/h wchodzi na 4000 obr/min i wydaje sie ze \"piatka\" nie wystarcza a moja max predkość to ok 165-170 km/h
~Lukasz
Sedan 2.0 i 16V 143KM 105kW
2.0 wolnossąca bestia. Auto na papierze prezentuję bardzo dobre wyniki. W rzeczywistości trzeba wysoko pokręcić silnik żeby jechał. Od 4000 obr dopiero czuć że przyśpiesza. Natomiast bardzo fajnie się sprawuje jak chcemy wyprzedzać powyżej 130 km/h
~Notoco
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik okazał sie dość niezawodny - nigdy nie zawiódł. Mial problemy z odpalaniem , szczególnie w zimie. Jak tylko temp spadała w okolice zera natychmiast pojawiały sie problemy. Przypuszczam ze gdzie jakiś czujnik głupiał od temperatur.
~rafber@polbox.com
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Przyjemny diesel, określiłbym słowem "bezkompromisowy" to znaczy ze nie odczuwa sie typowych wad diesla. Tak jak by cała charakterystyka była podporządkowana wygodzie użytkowania, a nie maksymalnej mocy, czy niskiemu spalaniu.
~loozack
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
Dynamiczny, oszczędny, o wysokiej kulturze pracy silnik. Trzeba pamiętać, aby w zimie koniecznie dolewać do ON uszlachetniacz zimą bo lubi mieć problemy z pracą w temperaturze poniżej -10 stopni.
Dziennik kosztów dla Kia Cerato
8,3
~Aqua
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Rakieta to to nie jest, zwłaszcza na gazie. Ale jeśli ktoś potrafi operować pedałami i lewarkiem biegu, to sobie poradzi. A do spokojnej jazdy, to każdy silnik dobry, jak sprawny.