Lista ocen Kia Ceed III (68) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JonSnow
Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
FATALITY. Tylko po prostej i to na suchym. Jak popada albo chcecie skręcić, coś ominąć, pojechać dynamiczniej - zapomnijcie. Zwyczajnie jest to niebezpieczne. Z żalem patrzę na mijające mnie Fordy Focusy czy Renault Megane. Miałem te auta i brały zakręty przyklejone do asfaltu jak zło do PiS. Pomimo, że to przednionopędówki. Ta kijanka woli zarzucać tyłem albo się ślizgać. Układ kierowniczy średnio responsywny, sztuczny, nieco pływa, choć...
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Tutaj bezpośrednie odniesienie do CR-V III, które też jest na wielowahaczu, ale jednak jest SUVem i zakręty pokonuje zupełnie inaczej. Zawieszenie jest dość ciche, dobrze wybiera nierówności, chociaż w CRV jednak mniej odczuwałem łatane polskie drogi. Nie za twarde nie za miękkie - optymalne jak dla mnie. Łuki pokonuje bardzo pewnie, w końcu nie muszę zwalniać. Przede wszystkim nowe i sprawne, gdzie w hondzie po 200tys km. ciągle było coś do...
~Darek
Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Samochód sprawnie pokonuje zakręty, nie ma efektu pływania. Na dziurach nic nie wali i nie stuka. Auto dosyć sztywno pokonuje nierówności lecz na tyle płynnie, że nie można się przyczepić do zawieszenia w jakikolwiek sposób. Układ hamulcowy działa bez zastrzeżeń łącznie z asystentem ruszania pod górę. Wszystkie układy wspomagające jazdę działają również jak należy.
~Kamil
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
RE-WE-LA-CYJ-NIE . Auto trzyma się drogi świetnie, a w połączeniu z asystentem pasa ruchu momentami przestajesz myśleć że kierujesz, Auto samo wybiera optymalny tor jazdy, jak trzeba dokręci kierownicą. Nie jestem raczej osobą która bawi się w wyścigi na drodze ale mam wrażenie, że z tym zawieszeniem mógłbym próbować ;)
~qba
Kombi 1.4 T-GDi 140KM 103kW
zawieszenie z tylu choc glosne to swietnie sobie radzi w trasie, w miescie, na nierownosciach.. u mnie kola 17", trakcja na fajnym poziomie. Auto prowadzi sie bardzo pewnie, czy to po prostej czy w zakretach, mala zgrabna kierownica i asystent pasa zbierają wszystko w przyjemną do prowadzenia calosc.
~qba
Kombi 1.4 T-GDi 140KM 103kW
~Dżyszla
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Zawsze lubiłem wykorzystywać możliwości jezdne i trzymania się drogi przez pojazd. Praktycznie nie mogę narzekać. Auto prowadzi się pewnie i idzie tam, gdzie się chce. Przy oponach 205/55R16 komfort jazdy jest wysoki a właściwości trakcyjne całkowicie zadowalające.
~Ehooo
Hatchback 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Niezależne zawieszenie wszystkich 4 kół robi robotę, auto jest przewidywalne. Na dziurach gorzej, ale ja akurat mam felgi 17 cali, więc wiadomo, gdzie lepszy wygląd, tam mniejszy komfort. Na "balonach" zawsze będzie bardziej komfortowo.
~Kamil j
GT 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Bez zarzutów. Świetnie trzyma się drogi i nie straszne mu żadne zakręty. Masz wrażenie pełnej kontroli nad samochodem. Nawet prędkość powyżej 200 km/h nie sprawia , że auto zachowuje się dziwnie, ciągle jest przyklejone do drogi.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed III
5,6
7,4
~Krzysztof
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Bardzo stabilnie trzyma się drogi, jest bardzo twardy, wcześniej jeździłem Golfem i tam było miękko. W Proceed musi być naprawdę już mega słabo, 15mm niżej i jeszcze 18' wg mnie nie na PŁ drogi.