Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

Dzc, 3 lata temu
Silnik 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Fajne auto ale parę swoich mankamentów ma. Karoseria wydaje mi się że jest całkiem odporna na rdzę bo nigdzie nie mam ognisk poza oczywiście górna częścią tylnych drzwi - poprzedni właściciel olał temat i czeka mnie chyba wymiana na używane. Poza tym jeszcze troszkę słabe są materiały w środku. Po przesiadce z peugeota 407 jest wrażenie naprawdę słabe. Boczki wyglądają jak by były odlane z plastiku a do tego odklejające się deska rozdzielcza. Tutaj sporo do poprawy..
To zdecydowanie najmocniejszy punkt tego samochodu. Ma wystarczająco dużo mocy na codzienną jazdę. Na autostradzie ciutke większą pojemność by się zdała ale zbiera się i tak lepiej niż dobrze.
Nie wiem czy wina mojego egzemplarza ale na zimnym silniku ciężko wchodzi bieg 1 i 2 tak jak by nie wysprzeglik się do końca bo czuć lekkie zgrzytniecie czasami. Na ciepłym już wszystko ok. Poza tym skrzynia zestrojona idealnie pod ten samochod
To auto prowadzi się bardzo pewnie a napewno lepiej niż mój poprzedni peugeot 407. Koło 16 205 opony więc nie za szerokie a trzyma się naprawdę idealnie drogi.
3 za ranty górnych drzwi. Reszta myślę że bardzo dobra.
Z przodu nie przeszkadza nic natomiast z tyłu belka c jest ogromna i powstaje duży martwy punkt którego nie widać ani w lusterku bocznym ani wstecznym. Przez to miałem bliskie spotkanie z drewnianym slupem. Chyba czas zainwestować w czujniki..
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń w tym temacie.
Wszystko działa tak jak powinno klimatyzacja chłodzi idealnie nawet w najgorsze upaly
Tutaj kolejny ogromny plus samochodu miejsca w nim jest więcej niż mogło by być ja mam 185cm więc trochę miejsca zajmuje a za mną usiądzie bez problemu osoba nawet wyższa i będzie miała duży komfort.
Momentami mam wrażenie niedomknietych drzwi gdy przejeżdża tir obok i trochę to jest słabe.
Częściej śmiesznie tanie w porównaniu z innymi markami. Naprawdę jest spoko. Do tego bardzo dużo części zamiennych łatwo dostepnych
Kolejny ogromny plus bo za całkiem niewielkie pieniądze otrzymujemy super auto.
Przejechane ponad 10tys i narazie nic a nic się nie dzieje
Brak jakichkolwiek