Lista ocen Kia Ceed I Hatchback 1.6 122KM 90kW 2006-2009 (63) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smoczek7@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 122KM 90kW
zużycie paliwa - oczywiście dalekie od deklareacji, ale generalnie całkiem znośne - średnio około 7,5 l/100 km (około 85 % mojego przebiegu to trasa). ceny przeglądów też w porządku. odrębny temat to serwisy kia - MASAKRA !!! Ci kolesie nie powinni nawet naprawiać maluchów !!! Nie dość że nie widzą i nie słyszą usterek (tak jest wygodniej), to jeszcze nie potrafią np. wymienić oleju w silniku !!! nie mówiąc już o poważniejszych naprawach który...
~jumko
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Trudno mi się wypowiedzieć, gdyż sprzęgło w moim egzemplarzu CEE\'Da niezbyt dobrze pracuje. Odczuwalny smród palonego sprzęgła w niektórych sytuacja, również po naprawie (spalone sprzęgło po 5500km, nieuznana gwarancja i pełnopłatna naprawa, która raczej nie rozwiązała problemu, uporczywe twierdzenie serwisu, że to ja sobie psuję sprzęgło).
~Marek
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Jest tak jak się spodziewałem. Około 8,5 litra w mieście dla benzyny 122KM. Klima dodaje około 0,5l. Na trasie Łódź -Koszalin spalił 6,8l/100km z tym , że kawałek jechałem autostradą stryków Konin z prędkością 130km godz. Komputer pokładowy uczy pokory. Jak się obserwuje chwilowe spalanie to można nauczyć się jeździć oszczędniej.
~O. Wicka
Hatchback 1.6 122KM 90kW
jak wszystkie wysokoobrotowe, najlepiej jezic na niskośrednich obrotach, przy 160 jest na komputerze 16 l/100 km, na szczęscie przy 100 spada do 6 l/100, a jak ktoś chce bić rekordy zmieści się z Katowic do Warszawy za 5,2 l/100 km, tylko cięzarówek nie można wtedy wyprzedzać wszystkich.
~Łukasz
Hatchback 1.6 122KM 90kW
jest to czego się spodziewałem w 1.6 ok 10l przy jeździe tylko w mieście . trasa narazie przejechałem 100 km wiec niewiem było ok 6,5 średnio więc jak na dotarcie chyba ok spalanie dotyczy jazdy wyłącznie po mieście na krótkich odcinkach :) spalanie na trasie obliczone po 100km ;)
~mykenon
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Auto dość oszczędne po warunkiem stosowania dość lekkiego buta. Przy prędkośćiach powyżej 150km/h pali jak smok (14-18l).Przy przebiegu 26000 średnie spalanie liczone wg pliku wynosi 7,16. Trzeba też przyznać, że komputer nie oszukuje jak to nieraz ma miejsce w innych samochodach.
~standardowy użytkownik
Hatchback 1.6 122KM 90kW
w porównaniu z polonezem z którego sie przesiadłem to jest cud techniki:), na 5 biegu 90-100 km/h 5-5,5 l po płaskiej ekspresówce, ale mozna zyłowac fure i spalanie aż w oczy kole, nie mam cięzkiego buta i nie spieszno mi, więc dla mnie spalanie jest zadowalajace
~lobito
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Jak na silnik z systemem zmiennych faz rozrządu średnia 7,5 l/100 km jest akceptowalna . Jeśli ktoś lubi jazdę zdecydowanie dynamiczną to zużyje 9 l . To samo spotka kierowców innych aut z podobnymi silnikami - styl jazdy jest decydujący !
~Jakub
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Spalanie jak dla mnie jest silną stroną tego silnika. W trasie potrafi zejść poniżej 5l/100 (ale bez obciążenia i jadąc jak dziadziunio)). Przy normalnej jeździe w trasie 5 - 5.5l, autostrada 6-7l/100 (prędkości 160-170km/h)

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Jeżdżę nim do pracy 50/50 miasto/trasa i średnio wychodzi mi około 6.7l/100km przy średnio spokojnej jeździe. Dłuższej trasy jeszcze nie miałem ale podług spalania chwilowego można ocenić ,że przepisowo jadąc spalimy poniżej 6l
Kia Ceed I Hatchback