Lista ocen Honda Civic X Sedan 4d (38) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Silnik to bardzo dobra strona Civica! Po pierwsze 4 cylindrowy (a nie trzy). Brzmienie na wyższych obrotach fajne, ale z reguły jeżdżę na niskich obrotach (mniejsze zużycie paliwa) i wtedy dźwięk nie jest już tak pociągający, ale jest dobrze. Nawet na niskich obrotach praca jest płynna, bez szarpania. Przy delikatnej jeździe pali bardzo mało. Turbodziura podczas przyspieszania z niskich obrotów jest zauważalna, ale po to są biegi przy...
~mdnm
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Bardzo dobra relacja osiągów do spalania, oczywiście człowiek chce więcej i mógłby nieco lepiej ciągnąc od obrotów 2,2 - 3,5. Ale, że jest to VTEC to faktyczne możliwości mimo turbiny pokazuje od 4000+. Dźwięk silnika niezły, nie męczy jakoś bardzo. Ogółem bardzo fajnie, oby okazał się bezawaryjny. Wymiana oleju po zgodnie ze wskazaniem komputera po 11 tysiącach. Plus za to, że układ start stop nigdy mi się nie włączył (kiedy pamiętam to go...
~Ambro
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
O tak silniki Hondy zawsze były idealne i tak też jest w tym przypadku. Chcesz zaszaleć proszę bardzo, ale zapraszam do dystrybutora co 9 l/100 km. Ale jeśli jeździsz jak emeryt, to Twój Civic spali jedyne 5,7l na 100 km. Tak więc w zależności od chęci i fantazji możesz mieć dziadkowóz lub auto sportowe które 100 km/h osiąga w 7,8 sekundy. Jedynie proponuje zmienić opony na szersze bo szerokość 215 to jedynie rekreacja. Proponuję 245, wtedy...
~Ambro
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Silnik to pierwsze turbo Hondy. Jeździłem generacją VI, VII i VIII Sport więc jest to idealnie wyważony silnik dla tych którzy mogą poszaleć nie zwracając na spalanie - 9,6 L/100km, jak również oszczędnie pojechać w trasie - 4,8 L/100km. Dobrze wyciszony, choć w poprzednich generacjach bywało lepiej. Wydaje mi się, że na wolnych obrotach czasami falują. Może to tylko złudzenie.
~Waldemar
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Dobra elastyczność, moc a przede wszystkim bardzo ekonomiczny. Dobre przyspieszenie w zakresie powyżej 4 tyś. obrotów. Nie wiem kto wymyślił te historie z przedostawaniem się paliwa do oleju, u mnie nic takiego się nie dzieje. Na pierwszą wymianę oleju samochód wysłał mnie w okolicach 15 tyś. przebiegu.
~civic driver
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Super. Dynamiczny, choć trzeba przycisnąć aby wydobyć moc (wyższe obroty). Jedzie w pełnym zakresie od samego dołu, wyprzedzanie to przyjemność, w zasadzie w trasie nie trzeba zmieniać 6ki na niższy bieg. Dobrze wyciszony, kultura pracy, szybko się nagrzewa. Przy tym oszczędny. Fajnie wkręca się na obroty.
~Paweł
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Jeżdżę bez szaleństw, czasem dla zabawy lubię trochę szybciej. I ten silnik idealnie do tego pasuje. Sprawia wrażenie ospałego ale przy mocnym przyspieszeniu daje niezłego kopa. Wyprzedzanie nie sprawia żadnego problemu. Ma też miły dla ucha odgłos.
~Tomek z Warszawy
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Silnik bardzo mocny, adekwatny do masy samochodu, zarazem oszczędny jak na tą moc. Nie ma żadnych problemów z wyprzedzaniem na trasie i ruszaniem z pod świateł w mieście. Fajny pomruk z silnika przy przyspieszaniu
~Polak
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Bardzo mocny i oszczędny. Obecnie mam pakiet ktuner więc auto osiągami plasuje się w klasie premium. Około 6 sekund do 100 i v max przekracza 250 więc można powiedzieć że ten silnik nie ma konkurencji.
Dziennik kosztów dla Honda Civic X Sedan 4d
~szwechlo
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Osiągi - wyśmienite. Przyspiesza swobodnie od dowolnej prędkości nawet w normalnym trybie, a po wrzuceniu S wyprzedzanie trwa chwilę. Spalanie bardzo, bardzo przyzwoite. Całkiem ładnie brzmi.
Honda Civic X Sedan 4d