Lista ocen Honda Civic VIII Hatchback 5d (321) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alix
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
To jest najefektywniejsze w tej kwestii auto jakie miałem. Nie dość, że po max. 3km jest fajnie ciepło w środku, szyby odparowują w kilka sekund, to jeszcze te podgrzewane siedzenia po prostu ach... Klima działa OK. Mogłaby być bardziej radykalna i szybciej zdejmować temperaturę, ale docelowo daje radę.
~fidelio333
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Na razie testowane było tylko chłodzenia - klima i manual i tutaj nie może być jakichkolwiek zastrzeżeń. Samochód bardzo szybko uzyskuje zadaną temperaturę, korzystając początkowo z obiegu zamkniętego, a później przełącza się w tryb pobierania powietrza z zewnątrz i pozostawia sprawę automatowi.
~Paweł
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Długo się nagrzewa i jeszcze dłużej schładza w mocno upalne dni. Poprzedni właściciel przy przebiegu 105 000 km wymieniał sprężarkę klimatyzacji, ja natomiast dwukrotnie wymieniałem mały przekaźnik ponieważ klima odmówiła posłuszeństwa. Generalnie tutaj mocno średnio.
~kliczek
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Ogrzewanie ma chyba wspomaganie grzałką elektryczną, bo działa naprawę dobrze. Chłodzenie klimy latem także jest skuteczne. Szyby szybko odparowują. Minusem jest brak podgrzewania dolnej części tylnej szyby pod spoilerem - bo ta część nie jest ze szkła. Ale można to przeżyć.
~Hrabia_Woland
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Klimatyzacja działa bez zarzutu. Dobrym rozwiązaniem jest funkcja odmrażania przedniej szyby, w zimie działa bardzo sprawnie. Przydatna rzecz dla kogoś kto nie ma garażu lub zostawia auto często na mrozie na dłuższy czas. Doceniłem też podgrzewane siedzenia.
~TREVOR
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
PRZYZNAM , ŻE MÓJ POPRZEDNI SAMOCHÓD CLIO MIAŁ LEPSZĄ WENTYLACJĘ - SZYBCIEJ SIĘ NAGRZEWAŁ, SZYBKIE ODPAROWANIE SZYBY PRZEDNIEJ BYŁO NAPRAWDĘ BŁYSKAWICZNE. W HONDZIE JEST TO POPRAWNE , ŚWIETNĄ SPRAWĄ ZAŚ JEST KLIMA AUTOMATYCZNA - WŁACZASZ, NASTAWIASZ, I NAPRAWDĘ RESZTĘ MASZ GDZIEŚ.
~Marcin
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Bardzo dobrze chłodzi i grzeje, nie miałem zastrzeżeń. Dodatkowo grzane fotele poprawiają komfort. Klima wydajna, chłodzi w 30st, na drugim biegu, nie słychać wiatraka. Pisze bo w accordzie VIII trzeba było podkręcać, a co za tym idzie słychać bylo szum.
~kopi1985
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
szyby odparowywuja w moment i nie paruje nawet podczas jazdy dlugiej jazdy bez wentylacji. Dosc szybko sie nagrzewa silnik osiaga odpowiednia temp po doslownie chwili. mam podgrzewane przednie siedzenie dobry gadget zwlaszcza zima bo dupsko przymarza do skory
~Jerzy
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Do pracy klimatyzacji nie mam uwag. Jedna rzecz mnie denerwuje - po jej wyłączeniu do wnętrza leci lekko podgrzane powietrze co przy temperaturze otoczenia ok. 18 - 20 stopni podgrzewa powoli wnętrze auta i wymusza włączenie klimy co jakiś czas.

Usterki Honda Civic VIII

Honda Civic VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Vittorio Matta
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Zepsuła mi się chłodnica klimatyzacji (rozsypywała się sama przy najmniejszym dotknięciu). Dobrze, że auto jest jeszcze na gwarancji i wymieniono mi ją bezpłatnie, ale gdyby było po to koszt ponad 2000zł brutto z robocizną nie ucieszy nikogo.
Honda Civic VIII Hatchback 5d