Lista ocen Honda Civic VIII Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW 2006-2011 (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dab Rowney
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Skok lewarka krótki. I na tyle zalet. 2 zgrzyta jak nienormalna, zamiast 6 wrzuca się notorycznie 4, biegi często nie wchodzą, co przy wyprzedzaniu tą padliną może cię zabić. Na dodatek przy wrzucaniu 6 biegu samochod przez 0.5 sekundy zachowuje się jakbym wciskal hamulec/sprzeglo sie ślizgało. Na innych biegach tego nie ma
~Ufo
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Być może to tylko mój egzemplarz, ale nie mam wrażenie że pod tym względem mogło być lepiej. Czasami dyskomfort przy wrzucaniu dwójki występował natomiast po wymianie oleju w skrzyni sytuacja chyba uległa poprawie. Wiem że to nie nowe auto ale skrzynia mnie osobiście nie zachwyciła.
~mario
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Dość precyzyjna. Biegi wchodzą może nieco zbyt "plastikowo" w porównaniu ze starszymi modeli Civica. Pochwała za odpowiednio dobrane przełożenia. Wreszcie jest 6 bieg. Szybko wycierająca się gałka zmiany biegów to standard. Już po około 100tyś km potrafi schodzić lakier.
~Leofigar
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Zmiana biegów bezproblemowa, jednak fabrycznie skok lewarka dosyć długi - shortshifter załatwia sprawę. Zestopniowana ewidentnie pod przyspieszenie 0-100 ( setkę robi na 2 biegu).
~Emilo89
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Biegi wchodzą pewnie, jeśli chcesz jechać ekonomicznie do 2,5- 3 tys. obrotów to trzeba się trochę namachać.
~Ragazzo Fortunato
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Twarde i krótkie przełożenia - namiastka męskości w kokpicie, zawsze bez zarzutów, bardzo płynnie pracująca.
~Marek 39
6 bieg można wrzucić już przy 50 km/h
~Art
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Nie jest zła, ale wolałem tą w VI czy VII generacji....
~fafka13
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Ciągnie extra na 1 i 2, potem trochę gorzej :)
~Saki
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Precyzyjna lecz dość duży skok
Honda Civic VIII Hatchback 3d