Lista ocen Honda Civic VI Liftback (27) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~optimus_prime
Liftback 1.4i 90KM 66kW
W sumie większość napisałem w powyższych punktach poważne usterki w punktach (lista usterek tylko z dwóch miesięcy!) *Górny i dolny sworzeń lewy - luzy - do wymiany *Górny i dolny sworzeń prawy - tak luźny że wypadł - laweta, wymiana sworzni i urwanej przed odpadające koło półośi *Brak ręcznego z powodu braku hamulców z tyłu - tego nawet nie ruszałem bo wiedziałem że jak mechanik to dotknie to się rozsypie w pył *Najpoważniejsza usterka -...
~eMJot
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Kiedyś w jak po intensywnych opadach deszczu przyszedł mróz to nie mogłem dostać się do samochodu ;) ...Jeszcze 1 raz przedni hamulec nie odpuścił (coś w zacisku się zapiekło). Zastanawiałem się co tak śmierdzi... a to moje hamulce. Tarcze i klocki i tak już były do wymiany. Cieszę się więc, że autko nie spłonęło. Jak ostygło parę razy nacisnąłem pedał hamulca i jakoś się odblokowało. Mimo to do warsztatu kolegi jechałem już z gaśnicą w...
~Yunoki
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Z poważnych usterek: - Zepsuł się kolektor ssący (100 zł) - Rura od silnika do tłumika zgniła i pękła podczas jazdy (150 zł) Poza tym jak na razie nic się nie działo (i oby nic więcej). Dzięki temu że to auto jest stare i dużo takich jeździ po ulicy ceny części są bardzo niskie i naprawy także podejmie się większość mechaników.
~wujek0227
Liftback 1.5i 114KM 84kW
Sworznie wahaczy (ponoć typowa usterka), zapieczone zaciski hamulcowe tylne (brak zamienników oryginał ewentualnie wątpliwej jakości regeneracja), wymiana wydechu ze względu na rdzę. No i najważniejsza wada samochodu "rdza" i tu jest tragedia, lecą nadkola, gnije spód, drzwi, właściwie cały samochód.
~Adam
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Mechanicznie nie sposób się przyczepić; oprócz wspomnianej skrzyni biegów. Z tych przykrych niespodzianek rdza, rdza i jeszcze raz rdza; która atakuje najbardziej od spodu (uwaga na przewody hamulcowe). Przez rdzewiejące podszybie pęka w tym modelu przednia szyba, co i mnie się zdarzyło.
~felizz
Liftback 1.5i 114KM 84kW
Przez 7 lat ne miałem poważnych usterek. Nie wiem, może pękający kolektor wydechowy, ale to i tak wymieniłem na 4-2-1 i już długo nie mam tego problemu. Może jeszcze rdzewiejące przewody hamulcowe, które po dobrej konserwacji jeszcze nie wymagają wymiany. No ale auto ma swoje lata.
~Yuri
Liftback 1.5i 114KM 84kW
Jak się dba tak się ma, nie staną w trasie. Raczej daje znać co bedzie do wymiany, jak narazie to czysta ekploatacja świece, kable WN, łożysko tylne, akumulator, tarcze+klocki ale przez to że wiekszość rzeczy było lub jest jeszcze oryginalne
~seagal
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Nie wiem - nie miałem żadnej poważnej usterki, chyba że konieczność wymiany cewki zapłonowej z powodu palenia na 3 z 4 cylindrów uznamy za poważną usterkę. Jednak to nie było ani kosztowne ani czasochłonne.
~Hubson
Liftback 1.5i 114KM 84kW
Bez poważnych usterek. Silnik, skrzynia bez ingerowania. Przecieki zrobione we własnym zakresie. Ostatnio padła klima. Niestety trzeba wymienic kompresor klimatyzacji.
~Masio
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Uszczelka pod głowicą inne naprawy jakie przeprowadzałem były wynikające z eksploatacji także nie bede ich uwzględniał
Honda Civic VI Liftback