Lista ocen Ford Mondeo V Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW 2014-2019 (15) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacob K
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Dużo ludzi narzeka ja powiem tak specyficznie to działa. To fakt system działa z opóźnieniem grzeje potem chłodzi lub na odwrót lecz po ustabilizowaniu temperatury zadanej w wewnątrz wszystko działa ok no nie wiem mi to akurat nie przeszkadza. Auto dobrze grzeje i dobrze chłodzi. Nawiewiewy chodzą i je słychać ale bez przesady. Fotele grzeją a szyba przednia podgrzewana plus lusterka no to musi być powiem tak. Nie jest źle. Plus za nawiewy z...
~Blachablacha
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
To moim zdaniem słaby punkt. W zimę od szybkiego grzania można zasnąć, a gdy osiągnie zadaną temperaturę, gwałtownie schładza. To samo dotyczy klimatyzacji latem - chłodzi tak że zaczyna boleć głowa. Syste chodzi zbyt agresywnie. Wkurza mnie to ciągle i nie doszedłem jeszcze do odpowiedniego ustawienia, tylko ciągle reguluję temperaturę i nawiew. W poprzedniku zmieniałem ustawienia kilka razy w roku.
~Carloss1986
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Klimatyzacja to odrębny twór. Nastawiasz 20* w trybie auto? Wiatraki wyją, stają, wyją, wyją, stają, chłodzi, grzeje i nie wiadomo co jeszcze. Kable są wadliwe i potrafi się zaciąć - jeśli wieje to pół biedy ale zdarza się, że wyłącza się całkowicie i rusza po "resecie" auta (zatrzymanie, wyłączenie silnika, otwarcie drzwi, uruchomienie)!!!! Nosz k*rwa mać! DRAMAT
~Michał
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Podgrzewana przednia szyba i wydajna klimatyzacja szybko i skutecznie radzą sobie z oczyszczaniem szyb i zapewniają komfortową termikę w samochodzie, jedynie na wyższych biegach nawiewów mogłoby być ciszej ale tak w fordach było od zawsze...do poprawki.
~Michalnk
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Klimatyzacja wraz z patentem ogrzewania przedniej szyby radzą sobie w każdych warunkach. Wentylacja jest bardzo wydajna może jedynie za głośna na najwyższym biegu. Podgrzewane fotele i tylna kanapa oraz kierownica rozpieszcza już każdego.
~Artur
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Samochód szybko nagrzewa się, posiadam auto z webasto - super rozwiązanie. Zima niestraszna. Latem klimatyzacja szybko radzi sobie ze schłodzeniem całego auta. Dodatkowo podgrzewana tylna kanapa
~PZ
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Duży plus za podgrzewaną przednią szybę - niby bajer ale akurat z tych przydatnych. Niewielki minus za troche wolno działające podgrzewanie foteli. Reszta w sumie nic dodać nic ująć, bo działa jak należy.
~Marcin
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Wszystko bardzo dobrze tylko w trybie automatycznym zbyt duża siła nawiewu i ciężko ustawić optymalną temperaturę, być może aktualizacja oprogramowania załatwi sprawę
~Zbyszek
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Niektórzy narzekają. Zimą według mojej oceny szybko się nagrzewa. Podgrzewana kierownica i fotele dużo pomagają. Latem klima chłodzi bardzo dobrze
~Kamil
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Klimatronik czasem działa kompletnie niezrozumiale. Słabe dogrzewanie tylnych miejsc. Ogrzewanie foteli działa bez zarzutów.
Ford Mondeo V Kombi