Lista ocen Ford Mondeo III (58) - Karoseria

Na liście zabraknie 1479 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
Kombi 3.0 i V6 24V 204KM 150kW
No tutaj niestety niezbyt dobrze z oczywistego względu - korozji. Zaczyna atakować i jeśli nie zrobi się z tym nic na samym początku potem się to już niestety nie opłaca. Po 5 latach na polskich drogach, zimach w klimatach alpejskich i polskiej świetnej soli samochód nadawał się już tylko na oddanie na części. Tutaj niestety bardzo naciągana przez szczerą sympatię do samochodu "3".
~seba
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Karoseria jest odporna na wgniecenia i wszelkie inne wady związane z użytkowaniem samochodu, jednak jej największą bolączką jest korozja, atakująca głównie progi i dolne części drzwi. Nie jest to już tak duży problem, jak przy pierwszej czy drugiej generacji Mondeo, ale aż do czwartej generacji rdza była jednym z poważniejszych kłopotów, związanych z użytkowaniem tego samochodu.
~Bartłomiej
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Tu się kończą zalety tego samochodu, zwłaszcza wersji sprzed liftingu. Mondeo MK III wręcz słyną z rdzewienia, nie inaczej jest u mnie - wymieniona już nakładka progu (była dziura), drobne wykwity pojawiają się na dole drzwi, zwłaszcza pod listwą, na nadkolach, generalnie nie jest tragicznie, ale dobrze też wcale.
~karawela
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Mimo opinii, iż Mondeo rdzewieje, przyznaję wysoką ocenę. Problem ten zdecydowanie zmalał w egzemplarzach z końca produkcji. Kluczem do sukcesu kupienia niezardzewiałego samochodu to dokładna inspekcja nadkoli i rantów drzwi. Po zakupie samochodu dobra konserwacja profili zamkniętych i mamy spokój na lata.
~Re5pect
Hatchback 2.5 V6 170KM 125kW
Tu ewidentnie coś nie wyszło. Jeżeli ktoś wcześniej zabezpieczył progi itp to wszystko będzie pięknie ładnie, natomiast to chyba jeden z największych problemów mondeusza... jednym rdzewieje wszystko na wylot a innym tylko progi lub nadkola a szczęściarzom nic :D
~nasty
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
tutaj zdecydowanie większy -. Po 18 latach byłem zmuszony do remontu blacharskiego. progi, błotniki, nadkola, dziury w podłodze oraz drzwi. trzeba bardzo dbać o karoserię i regularnie ją konserwować aby unikać niepotrzebnych wydatków, a przede wszystkim zwiększać bezpieczeństwo
~Marek
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Ogniska rdzy pod drzwiami, ogniska rdzy w okolicy rantu klapy bagażnika. Są tam co prawda dwie kratki odprowadzające wodę z dziwnie wyprofilowanego w kształt rynienki zderzaka, ale są one niewystarczające. Gdy samochód jest w bezruchu stoi tam wodai stąd z czasem również rdza.
~iButla
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Ogólnie karoseria w przedliftach jest bardzo podatna na korozję, ale w polifcie już nie tak bardzo zależy jak kto trafi. Jak na razie u mnie nie pojawiły się oznaki korozji, ale za to z pewnych miejsc potrafi zejść trochę lakier, ale da się to zrobić nawet we własnym garażu.
~Kamilos01
Sedan 2.0 145KM 107kW
Wbrew opiniom, że te auta rdzewieją na potęgę, moje Mondeo jest zdrowe zarówno od spodu jak i u góry. Jedyne ogniska korozji znalazłem na dolnych rantach drzwi (od środka). Około półtora roku temu w kilku miejscach zadrapał się lakier, ale do dziś nie ma tam ani grama rdzy.
~Radek T.
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Moje Mondeo zostało wyprodukowane w lutym 2007, więc nie temat rdzy ,mnie nie dotyczy. Jeśli sprzedawca mówi Wam, że Mondeo po drugim lifcie (2005) rdzewieje z innego powodu, niż niefachowa naprawa po wypadku, to nie warto z takim oszustem rozmawiać.