Lista ocen Ford Kuga I (42) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr Zaremba
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Nagrzewa się bardzo szybko, Szkoda tylko że Webasto Mam wyłączone – za urodziło się, wystarczy tylko przeczyszczenie, jednak dostęp do niego masakryczny Trzeba wyjmować silnik!!!!, Klima przez osiem lat użytkowania bez zastrzeżeń, dopuszczone tylko 200 g gazu. Utrudniona wymiana filtra Kabi nowego, trzeba odkręcać pedał gazu.
~Dawid
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Klimatyzacja działa w porządku, ogrzewanie także, w zależności od pory roku mamy to, co chcemy, ale największym minusem jest czas w jakim Kuga się nagrzewa. Dość często w zimie na krótkich dystansach wskazówka temp silnika ani drgnie, a co za tym idzie i w środku zimno. Ogółem jednak narzekać nie narzekam.
~romanek1@poczta.onet.pl
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Ogrzewanie super, nawet przy -20 st. nie wykorzystane na maxa. Oczywiście jak to w dieslu przy bardzo niskich temperaturach musi parę kilometrów przejechać. Ciekawe rozwiązanie - że mocny nawiew włącza się automatycznie dopiero gdy powietrze jest co najmniej letnie (nogi nie zamarzają). Klimatyzacja ok.
~euromar.mariusz@vp.pl
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Ogrzewanie rewelacja, cieplutko nawet przy -32C na zewnatrz, regulacja cyfrowa temperatury wewnetrznej, szybko ciepło i super sprawa. A co do klimy jeszcze nie wiem, auto mam od listopada,,
~J.P.
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Wentylacja sprawuje się dobrze,klima również. gorzej z filtrowaniem wnętrza auta. Świetnie działa odmrażanie przedniej szyby. Szkoda że nie zamówiłem foteli skórzanych z podgrzewaniem.
~Jurand
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Wreszcie 5 gwiazdek. Super chłodzi i grzeje. Można sie przyczepić że z tyłu brak nadmuchów ale auto małe w środku a te kratki zawsze miałem połamane buciorami pasażerów.
~AurigA
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Wydajna klima i ogrzewanie. Trochę głośne nawiewy. Wolne nagrzewanie w zimie - bolączka wszystkich silników wysokoprężnych. Ogrzewana szyba przednia - w zimie bezcenne, wielki plus.
~tomek
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Słabo. Żeby coś poczuć trzeba włączyć większe obroty nawiewu niż w innych autach (w mondeo było tak samo - może fordy tak mają). Plus za podgrzewaną przednią szybę.
~Patryk
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Jak to diesel, we wnętrzu zimą potrafi nagrzać stosunkowo szybko (do 10 km), jednak kosztem niedogrzania silnika. Pierwsza wiosna i chłodzi bardzo fajnie.
Dziennik kosztów dla Ford Kuga I
~Madek 99
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Południe Europy ok.40 stopni-klima działa sprawnie,narty-10 stopni mrozu ogrzewanie działa świetnie,blyskawiczne odszranianie i osuszanie szyb.