Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 (91) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~flakus
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
To najpiękniejsza strona tego samochodu.Samochód jedzie jak po szynach.Nawet w zwykłej wersji śmiga an sportowo i daje wiele radości z pokonywania zakrętów.Bez porównania np. z Nissanem Almera, czy Corollą poprzedniej generacji.Dobre połączenie komfortu i stabilności.Genialna kiera-bardzo precyzyjna-świetnie czujesz samochód.Focus jest dla tych, którzy lubią radość z jazdy i trochę sportu.Trwałość-jak na samochód, który ma już 9 lat według...
~Marek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Zawieszenie to jest najbardziej udany element tego samochodu. Z przodu i z tyłu wielowahacz. Nic nie struka, nie puka. Komfort jazdy znakomity. Doskonale trzyma się na zakrętach i świetnie tłumi nierówności. Trwałość wręcz rewelacyjna. Przy 210 000 km wymieniłem tylko łączniki stabilizatora tylnej osi. Amortyzatory, sprężyny, nawet końcówki drążków kierowniczych nie były jeszcze wymieniane i nie ma luzów.
~Piotr
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Problem jest tylko taki, że wg producenta i serwisu (i to jest prawda) konieczne jest co 20000 (na polskich drogach) zrobienie tzw. geometri kół. Czyli zawiszenie super tylko dodatkowe koszty. A w gazetach gdzie wychwalają zawieszenie nic na temat kosztów dodatkowych jakie będziemy ponosic (ok 200-250 PLN). Mozna z tego zrezygnowac i czesciej wymieniac opony, a samochod bedzie sciagal na bok :(
~Andrzej
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Na 6. Najmocniejszy punkt auta. Daje poczucie bezpieczeństwa. Po przejechaniu 38000 (a nie jestem zawalidrogą) nie wiem jakie są granice możliwości zawieszenia. Na pewno daleko poza tym co można wykorzystać w normalnym ruchu. Może dość sztywne, choć w przyjemny sposób, żadna nierówność nie jest nietłumiona. Na pewno są samochody bardziej komfortowe przy powolnej jeżdzie na wprost ;-)
~rybkins
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Najlepszy za tę cenę. Jego największym mankamentem jest jego zaleta jednocześnie - jest twardy i nie lubi dziur, za to w 100% przewidywalny. Tu nawet nie chodzi o to , że trzyma się drogi jak żadne inne auto - bo tak nie jest, ale daje to uczucie panowania i pełnego kontaktu z autem, po prostu je czujesz i składa się na to nie tylko zawias ale i układ kierowniczy.
~Jacek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Bardzo dobre zawieszenie - swietny kompromis miedzy bezpieczenstwem a wygoda. Dobrze tlumi nierownosci i swietnie trzyma samochod na zakretach. Niestety, na polskie drogi za delikatne - szybko zuzywaja sie tuleje metalowo-gumowe, do tego nie wiedziec dlaczego niektore modele opon na tyle zaczynaja dosc szybko zabkowac (wada modelu kombi).
~włuczykij
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Po roku użytkowania zaczęło coś bardzo głośno pukać na nierównościach, jak się okazało tylko łącznik stabilizatora. Wielkie zdziwienie na stacji diagnostycznej: żadnych luzów, idealna geometria po roku - warto zainwestować w dobre podzespoły. Prowadzi się super w mieście, poza miastem do bagażnika 100kg i płynie - SUPER
~Zbyszek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Tu Focus jest bez konkurencji. Jeździłem nim trochę w próbach czasowych na lotnisku i okazuje się, że zawieszenie tego Focusa z 99 roku jest lepsze niż wielu nowych aut!! (Octavia 2009, Passat 2009..). Zawieszenie jest naprawdę doskonałe - bardzo dobrze trzyma auto w zakrętach a jednocześnie jest komfortowe.
~Marki
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Mimo, że mamy w naszym kraju fatalne nawierzchnie to i tak nie ma żadnych problemów. Pewnie trzyma się na zakrętach jak i na prostej nawierzchni. Resorowanie bardzo dobre. Njczęściej do wymiany kwalifikują sie sworznie, ale nie ma się co dziwić jak mamy takie drogi.
~Białystok
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
tu się ford popisał- jezdziłem wieloma autami i focus ma 5+ w tej kwesti, wybierasz centymetry w drodze którymi chcesz jechać, poczucie totalnego panowania nad autem, układ bardzo bezpośredni- jedynie passat mi w tej kwestii podobnie się spisywał
Ford Focus I Kombi