Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 (101) - Silnik

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~starosta
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Generalnie nieźle się kręci na obroty,cichutki do 100 km/h, bardzo, bardzo elastyczny silniczek,autko świetnie się prowadzi, posiadałem- passat b4, mazda 323 r.99\', corolla 2000, a prowadziłem naprawdę sporo aut zaczynając od peugot 206 a konczac na E-klasie,i szczerze to tylko passat b5 i laguna II tak świetnie się prowadzi jak focus, zawieszenie w focusie extra, świetny kompromis między komfortem jazdy a prowadzeniem, największy plus focusa...
~Spischeck
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik jest super - jeśli się go kręci do wysokich obrotów daje dużą dynamikę, przy spokojnej jeździe potrafi być oszczędny. 230 tys przebiegu (auto w rodzinie od nowości) i kultura pracy silnika nie zmieniła się (!). Mam porównanie do nowych aut - często jeżdzę w pracy nowymi focusami i passatami - i nasz stary focus jeździ naprawdę bardzo podobnie pomimo 11 lat :) Rada - warto zmienić poduszki pod silnikiem jak zaczyna się auto trząść na...
~Filip Śląsk
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Samochód troszkę waży bo to kombi. Jednak ta jednostka bardzo dobrze radzi sobie z samochodem. Spalanie w cyklu miejskim też do przyjęcia. Troszkę drażni pływanie i zaniżanie wolnych obrotów biegu jałowego. To tak jakby alternator nie wyrabiał. Cisza w samochodzie w okolicach 100 km/h jest naprawdę zaskakująca. Słabe cewki zapłonowe - już wymieniałem przy około 90 tyś km. - podobno przez cieknące spryskiwacze.
~Marek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Bezproblemowa eksploatacja na gazie przez 145 tys.km . Nawet po latach dowiedziałem się od doswiadczonego gazownika, że nie ma potrzeby zakładania lubryfikacji bo to zwykłe naciaganie klienta. U mnie lubryfikacja była załozona w 2005 razem z instalacja przy 12 tys. km , ale jakos po dwóch latach przestałem dolewać tego plynu i nic się nie dzieje do tej pory ( IV 2014 ) z głowicą.
~marceloo
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
W miarę oszczędny silnik trasa 7 l 100 km, cykl mieszany 8 l 100 km , miasto około 9 l 100 km i dobre przyspieszenie, oraz dość spora moc.Na razie jest bezawaryjny. Nie bierze oleju i oby tak dalej. Silnik ten ma dobrze działający 4 cylindrowy silnik. Jest dobry do miasta i nie tylko również na trasie jest to dobre auto.
~Marek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik w stosunku do masy auta radzi sobie bardzo dobrze. Gdybym chciał lepsze osiągi, to powinienem zainwestować w większą jednostkę napędową. Auto jest ekonomiczne i wystarczająco dynamiczne. Vmax= 195km/h wg. wskazań licznika. Bardzo ważne - silnik jest bezawaryjny i nawet przy tak dużym przebiegu nie bierze oleju!
~ElGreco
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Moc wystarczająca do normalnej jazdy - oczywiście trzeba wyższych obrotów żeby troche dynamiczniej pojeździć - po 8tyś km brak wycieków, nie bierze oleju , plus za bardzo szybkie nagrzewanie się silnika nawet przy -20st po przejechaniu ok 1,5km temp już optymalna a przy +32st i ostrej jeździe wskazanie bez zmian stabilne
~tomekfli
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Użyłbym sformułowania \"przeciętnie\" ponieważ Foka 1.6 kombi w gazie praktycznie elastyczności nie wykazuje :-) Nie jest to rakieta na drodze. Jednak używając auto jako rodzinne nie mam aż takich wymagań a dużym plusem silnika jest jego kultura pracy i niezawodność - jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł.
~Tomaszko82
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik 1.6 z instalacją gazową w Focusie Kombi to rozwiązanie wyłącznie dla osób lubiących spokojną jazdę z rodziną w komplecie. Mam dwójkę dzieci i jeżdżę bardzo spokojnie. Osoby które chcą pojeździć dynamicznie potrzebują większego i mocniejszego silnika. Kultura pracy (głośność w kabinie) jest na 4-
~Białystok
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik naprawdę ochoczo przyśpiesza, jest cichutki dobrze wygłuszony, miałem corolle z 2001 1,4 vvti moc praktycznie ta sama ale silnik corolki gorzej się zbierał i był głośniejszy, Silnik forda ok i bardzo elastyczny - na 5 biegu przyśpiesza z 60-70 km/h, nie dusi się - duży plus
Ford Focus I Kombi