Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 (80) - Ergonomia

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~flakus
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
dużo przestrzeni z przodu,przyzwoicie z tyłu.Bagażnik w kombi całkiem niezły.Samochód jest duży i wygodny.Jedynie siedzenia są trochę za płaskie i za wysokie.Regulacja wysokości fotela u kierowcy dziala tak, że nie podnosi się cały fotel,lecz tylko siedzisko.Po opuszczeniu powstaje szpara między nim a oparciem.Niektórzy skarżą się, że im wieje.Mi nie.Brak schowków w kokpicie.przed dźwignią biegów mamy 2 bezsensowne miejsca na napoje.Są za...
~Samantha
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Przy moich 182 cm auto jest niesamowicie wygodne. Nie uderzam kolanami ani udami o kierownicę, rozsiadam się wygodnie w fotelu i mogę jechać :) Są trzy miejsca na małe napoje, ale przydałby się większy schowek, bo mieści się w nim papier toaletowy, pokrowiec z książeczką serwisową itp. oraz najwyżej jedna kanapka, a w końcu to samochód kombi :) Ale nie ma co narzekać, bo przy przednich siedzeniach są kieszenie i dzieci z tyłu mogą napchać...
~Marek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Posiadam wersję z manualną klimatyzacją, elektrycznymi szybami drzwi przednich i elektrycznymi lusterkami. Wszystkie przełączniki umieszczone pod ręką w sposób logiczny. Jedyną rzeczą, która wymaga przyzwyczajenia to kierownica. Nie jest ona umieszczona symetrycznie względem przedniego fotela. Na początku bardzo mi to przeszkadzało i korygowałem swoją pozycję na siedzisku. Jednak z upływem kilometrów przyzwyczaiłem się i teraz w ogóle tego nie...
~tomekfli
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu. Pamiętam swoje pierwsze odczucia gdy zobaczyłem deskę rozdzielczą Foki w którejś z gazet i było to tylko auto moich marzeń :-) Wydawało mi się wówczas że taki nowoczesny design nie będzie ułatwiał obsługi podczas jazdy. Tymczasem wszystko jest tak jak ma być. Auto sprzed 15 lat a wzornictwo jeszcze nie zdezaktualizowane. Duży plus za pilota do obsługi radia z kierownicy.
~biggrzeniu
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
wszystko OK, nie rozumiem tylko - braku światełka w schowku przed pasażerem - braku regulacji pracy wycieraczki przedniej-jest tylko 1 tryb pracy przerywanej (idiotyczna oszczędność producenta?). W daewoo nexii miałem kontrolkę braku płynu w spryskiwaczu, w Focusie dowiaduję dopiero jak mi nic nie leci na szyby :))
~Jacek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko w zasiegu reki, otwieranie bagaznika z deski rozdzielczej - swietny pomysl. Wycieta konsola tez zdaje egzamin - jak ma sie dlugie nogi to sie spokojnie mieszcza (co bylo np. problemem w Hondzie Civic 5d, gdzie konsola ograniczala mocno przestrzen i w efekcie po 3 godzinach jazdy bolala mnie golen).
~rybkins
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu. Nie miałem żadnych "ergonomicznych" kłopotów z tym autem. Maska otwiera się kluczykiem to może troszkę dziwne a klapa tylna albo ze środka albo znów kluczykiem, czasem to przeszkadza - chcialoby się po prostu wcisnac cos na klapie i wsio.
~Vercy
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko na właściwym miejscu, minus definitywnie za brak podłokietnika, tak to może sr ary model, ale jednak to Ghia więc być powinien, również miejsca na kubki są nie bardzo, za płytkie i wszystko za łatwo z nich wypada+ niewygodne jest wyciąganie kubka w czasie jazdy
~kierowca bombowca
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Większość przycisków i pokręteł jest tam, gdzie powinna być. Niektóre są mało intuicyjne, ale można się przyzwyczaić. Brakuje paru kontrolek. Deska nieco archaiczna, ale nie jestem estetą, więc specjalnie mi to nie przeszkadza. Ale plastiki mogłyby być lepszej jakości.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
8,2
~Konstruktywny krytyk
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko w zasięgu ręki ale... dlaczego ford MUSI MIEĆ INNE włączanie niektórych funkcji niż 90% pozostałych aut ? Fotele wygodne, ale prawie bez trzymania bocznego. Dobry pomysł z otwieraniem bagażnika przy kierownicy, beznadziejny z otwieraniem klapy silnika.
Ford Focus I Kombi