Lista ocen Ford Focus I Kombi (249) - Widoczność

Na liście zabraknie 320 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~benowie
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
no cóż. nie jest to klasa premium więc nie oczekiwałem komfortu jak od klasy S mercedesa. tutaj też sie nie zawiodłem. do pracy mnie zawiezie w normalnym komforcie. na wyjazd na działke też bez problemów. nad morze w kilka godzin też dojadę. w góry również. ale np. na Chporwacje chyba bym sie tym nie wybrał. chyba że z przerwa na nocleg. komfort po prostu na przyzwoitym poziomie do codziennej obsługi rodziny. wymieniana przednia szyba,...
~Bartek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
W tej dziedzinie generalnie jest ok. Na widoczność do przodu nie ma co narzekać. Nie wyróżnia się tutaj Focus ani na plus, ani na minus. Widać wszystko, co potrzeba, a nie ma samochodu, który nie miałby słupków A, które zawsze wprowadzają jakieś ograniczenia w widoczności. Przy kombi, przy cofaniu, bywają problemy z oceną odległości do przeszkody. Kwestia obycia i wprawy. Widoczność we wstecznych lusterkach jest również dobra.
~blindmashine
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Widoczność jest niezła. Gorsza niż w mojej starej maździe626, czy RangeRoverze ;] ale zdecydowanie lepsza niż chociażby w Punto czy Ceed. Trzeba się trochę nakręcić głową, tylko należy pamiętać że piszę o wersji kombi, w hatchbacku jest lepiej, a sedanem nie jeździłem. Reasumując, mamy niezłą widoczność, pozwalającą nam sprawnie manewrować.
~jarrek / fordclubpolska
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
W Primerze pomimo 5 lat jazdy nie mogłem idealnie wyczuć końca maski. W focusie już w pierwszych dniach jazdy jakoś samo od siebie dało się to wyczuć. Widoczność do tyłu bardzo dobra a czujniki cofania fajna sprawa, zwłąszcza jak dzieciaki gonią po podwórku. Lusterka boczne zapewniają bardzo dobrą widoczność, pomimo, że niższe od tych w P11.
~franken@interia.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
przednia szyba łatwo się zaparowywała a trudno odparowywała . Nadwozie po 2-gim roku zaczęło korodować. Tylne drzwi-na dole,klapa bagażnika. Pęcherze widoczne pod lakierem, nawet perforacje To samo tylna klapa. Dłużej nie czekałem. Sprzedałem go po 3 latach miałem dość tego 3-letniego grata. VW Passat 1,9D mimo ze bez turbo dużo lepiej chodził
~zoltar24
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra, w focusie wysoko sie siedzi, co poprawia znacznie widoczność, a co za tym idzie również bezpieczeństwo. Natomiast jazda na biegu wstecznym zmusza do używania lusterek bocznych, ponieważ przez szybe tylnia prawie nic nie widać :) Ale samochód służy do jazdy do przodu, przeważnie, stąd moja wysoka ocena
~marceloo
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
W tym aucie dość dużo widać z przodu, z tyłu i po bokach. Można nim parkować w dość ciasnych miejscach i również wjeżdżać w ciasne miejsca.Miejsca typu Solaris center w opolu jest dobrym przykładem na to że focus jest zwrotny i można nim wjeżdżać w ciasne miejsca. W porównaniu do konkurencji focus jest naprawdę fajny.
~setariff
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Jest po prostu taka jaka powinna być. słupki nie zasłaniają tego, czego nie powinny, duża szyba tylna ułatwia cofanie. Nie ma do czego się przyczepić, nigdy nie odczułem jakiejś rażącej wady ani nie pomyślałem "kurcze, mogłaby tu być lepsza widoczność", ani niczego nie otarłem i niech to będzie dowodem.
~Wielkopolanin
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Widoczność jest kiepska - jak dla mnie przynajmniej. Być może dlatego, że jest to kombi. Lusterka małe, a przód mimo iż nie jest długi to (przypuśćmy) dojeżdżając prostopadle do jakiegoś słupka wydaje się, że już bliżej podjechać nie mozna, wychodzimy a tam co? Jeszcze co najmniej pół metra.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~Marek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Widoczność jest bardzo dobra zarówno do przodu, do tyłu jak i na boki. Obecnie auta projektuje się ze znacznie wyższą linią okien i grubszymi słupkami, co ogranicza widoczność. Focus posiada też duże i dobrze umieszczone lusterka boczne. Widoczność w nich również jest doskonała.
Ford Focus I Kombi