Lista ocen Fiat Tipo II (127) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Działanie prawidłowe. Przełożenia mogły by być nieco lepsze. Czasem lubi trochę zgrzytnąć przy wrzucaniu wstecznego, a w serwisie powiedzieli, że ta skrzynia tak ma. Najlepiej wcisnąć sprzęgło, poczekać kilka sekund i dopiero wrzucić wsteczny.
~twojIdol
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jak narazie idealna, 7 biegow bardzo pomaga przy silniku 95KM, na autostradzie dzieki 6 biegowi jedzie sie cicho i przyjemnie a spalanie przy 140 wg kompa ponizej 8 litrow (nie wiem jakie realne bo ciezko utrzymac stala predkosc przez dluzszy czas;)
~blu99
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Krótkie przełożenia zmuszają do częstego sięgania po lewarek zmiany biegów, zwłaszcza przy dynamicznej jeździe. Przy przepisowym poruszaniu się po drodze nie ma potrzeby "mieszania" biegami. Nic nie haczy, pracuje płynie.
~Husarz
Sedan 1.4 95KM 70kW
Nie jest idiotoodporna. Bardzo dobrze wszystko działa. Nie ma nadmiernie długich przełożeń. Fajnie zestopniowana. Jeśli zdarza Ci się niedociskać sprzęgła lub od niechcenia pchać/ciągnąć drążek to szybko o tych zaletach zapomnisz.
~tristek 28@wp.pl
Sedan Facelifting 1.0 T3 Turbo 100KM 74kW
Jest bardzo poprawnie , Biegi wchodzą lekko i bez większych oporów, Piąty bieg dość długi więc nie ma dramatu z głośnością w kabinie przy wyższych obrotach, Daję cztery gwiazdki przez brak szóstki,
~Bartosz
Sedan 1.6 MultiJet 120KM 88kW
w moim egzemplarzu 6-stka potrafi nie zaskoczyć, poza tym działa płynnie i precyzyjnie. Lewarek jest wygodny a 6-sty bieg zdecydowanie poprawia kulturę pracy jednostki napędowej na trasach szybkiego ruchu.
~Adam
Sedan 1.4 95KM 70kW
Żadnych zgrzytów czy stuków, gładko wchodzące biegi, sprzęgło spisuje się tak jak powinno- bez zbędnych szarpnięć. 6 biegów zapewnia rozsądne spalanie nawet na autostradzie co jest dużym plusem.
~dancjuuusz
Station Wagon 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Troche szybciej moglaby nastepowac zmiana biegow. Generalnie jestem zadowolony ze to automat a nie manual mimo ze przy manualnej skrzyni pewnie wiecej daloby sie wyciagnac z tych 110 KM.
~Mortal
Sedan 1.4 95KM 70kW
jak dla mnie jeden z gorszych elementów jest mało precyzyjna czasem są problemy z wrzuceniem wstecznego na razie mam przejechane 3 tys. km mam nadzieje że potem się wyrobi i będzie lepiej
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II
8,3
9,7
9,8
~slawoos
Sedan 1.4 95KM 70kW
6-biegowa, krótkie przełożenia. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. skok lewarka krótki. W jeździe miejskiej trzeba często sięgać do lewarka, ale równie dobrze można jechać już od 50kmh na 5 biegu