Lista ocen Fiat Tipo II (120) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mdnm
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jest nieźle, system CITY sprawdza się, choć nieraz może być nieco zdradliwy - przekonałem się o tym na centymetry mijając tramwaj, trzeba o tym pamiętać. Na zakrętach trzyma się nieźle, no ale nie jest to Ford Mondeo jeżeli chodzi o tą sprawę. Na trasie nieco rzuca nim przy podmuchach wiatru, no ale nie jakoś spektakularnie.
~DanielK.
Sedan 1.4 95KM 70kW
Zawieszenie komfortowe, miękkie. Jak ktoś oczekuje sztywności Golfa na każdym zakręcie to się mocno ździwi. Zostawiłem standardowe koła 15 cali - właśnie pod komfort i nasze drogi. Będę o wiele rzadziej lądował w ASO na wymianach elementów zawieszenia. Pomijam fakt, że nie będę cisnąć po 140 na zakrętach bo nie mam potrzeby.
~dudu$
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Auto prowadzi się lepiej niż Dacia Duster II która ostatnio posiadałem ale nadal nie jest to szczyt technologiczny. Wspomaganie elektryczne podczas pokonywania np większych łuków potrafi dać o sobie znać stawiając duży opór kierowcy i wtedy czuję jakbym tracił panowanie nad samochodem
~Mercfan
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Dla mnie bomba! Można tym szybko jeździć i nie ma strachu. Trzyma się drogi naprawdę dobrze. I tylko nie słuchajcie takich co to powiedzą że gorzej niż ich beemka czy inna tam audika, przypominam że mówimy o aucie za 65 tys pln tutaj konkurencja może tylko przemilczeć temat. Ten samochód naprawdę jedzie.
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Pozycja za kierownicą "kastruje" kierowcę. Nie chcesz sprawdzać granic przyczepności. Ale jak się przełamiesz i wejdziesz ostro w zakręt - auto zrobi, co trzeba, żeby wyjechać z niego jak po sznurku. Niestety radości to nie daje, ale masz pewność, że w trudnej sytuacji bez problemów się wybronisz.
~Husarz
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jest dobrze. Jeśli ktoś Wam mówi inaczej to albo porównuje do sportowych aut albo ma 17stki. Nie polecam tych felg ze względu na mało informacji jakie przekazują kierowcy a za dużo do tyłka. Wg mnie komfort pokonywania nierówności jest na 17stkach nieadekwatnie większy niż np na rozmiar mniejszych.
~adam_bednarczyk
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Jeśli idzie o układ jezdny auto dla mnie odrobinę za "miękkie" i przy szybkiej zmianie kierunków jazdy trzeba się przyzwyczaić do lekkiego bujania. Poza tym nie mam większych zastrzeżeń, wiadomo że auto nie ma sportowej charakterystyki i służy raczej do komfortowego przemieszczania się z rodziną.
~Krzysztof
Hatchback Facelifting 1.0 T3 Turbo 100KM 74kW
Mam opony 205/55R16 i zawieszenie sprawia wrażenie trochę twardego. Ogólnie jest stabilnie, nie myszkuje na autostradzie. Czasami mam wrażenie podskakującego tyłu na dużych nierównościach. Dla mnie układ jezdny przewidywalny i dostatecznie komfortowy (choć mógłby być bardziej)
~Seti
Hatchback 1.3 MultiJet 95KM 70kW
Tutaj jest bardzo dobrze. Samochod swietnie trzyma sie drogi, nawet w szybko pokonywanych zakretach. Uklad kierowniczy nieznacznie "gumowaty", ale to przez opony z wysokim profilem. Wspomaganie za slabe (ale to moja opinia). Nie lubie silowac sie z kierownica.

Usterki Fiat Tipo II

Fiat Tipo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojtek
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Przy takiej mocy silnika prowadzenie jest bardzo dobre. Nie ma na co narzekać - a spodziewałem się, że TIPO może gorzej jeździć niż Bravo. Oczywiście trudno stwierdzić, jak samochód się zachowa z mocniejszym silnikiem, jednak nic nie wskazuje, by były poważne problemy.