Lista ocen Fiat Panda II Hatchback 5d (338) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 279 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zibi63
Hatchback 5d 1.2 69KM 51kW
Fiat osiągnął mistrzoetwo w projektowaniu małych aut miejskich. Zawieszenie jest na podobnym poziomie. Niektórzy narzekają na słabą jakość (szczególnie przednich) amortyzatorów. Jeżdżę za krótko, żeby coś o tym powiedzieć. Jedżę dość spokojnie więć nie mam żadnych krytycznych uwag do zawieszenia. Mój układ jezdny posiada podwójne wspomaganie elektryczne (jazda normalna i jazda w trybie city do 50 km/h) . Jak na razie pracuje toto nieźle, choć...
~Tomek
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Zawieszenie kompletnie do bani, a w szcególności przód. przy 40 tyś. km wymiana gwarancyjna prawego amortyzatora. Przy 21.tyś km wymiana lewego wahacza (wpadnięcie na duży kant studzienki przy prędkości 85-90 km/h poskutkowało pojawieniem się luzu na sworzniu wahacza a po kolejnych kilkunastu dniach jazdy po naszych drogach sworzeń walił już jak złoto. Przy 85 tyś. km kolejna wymiana wahacza (podbicie koła przy prędkości 15 km/h na 12 cm...
~Kuba D.
Hatchback 5d 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW
Wspomaganie City jest niesamowite i nigdy go nie wyłączam. Auto na orygnilanych 13sto calowych kołach prowadziło się dobrze i pewnie, ale w szybkich zakrętach przechyły były znaczące i przyczepność na mokrym względna. Jako że silnik sotal dodatkowe konie, zalozylem 15 calowe koła od Fiata Punto (185 55 15) i teraz mogę powiedzieć, że Panda równie pewnie jeździ w zakrętach co i na wprost. Daję 5 gwiazdek za prowadzenie na 15 calowych kolach....
~Automaniak
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Jako ze nie rozwiajam az takich predkosci zeby liczylo sie dobre ukladanie w zakretach i inne tego typu sprawy jak dla mnie i dla znajomych ktorzy uzytkuja fiata pande uklad jezdny jest wystarczajacy. Moze jedynym mankamentem jest przednie zawieszenie a dokladniej amortyzatory ktore przez nasze polskie drogi nalezy wymienic. Ja wymieniam co okolo 20 - 25 kkm jednak koszt to okolo 250 zl wiec groszowe sprawy w porownaniu z innymi markami.
~guz@ec.zgora.pl
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Problemy ze szarpiącym sprzęgłem. Słabe i wadliwe wahacze - co powoduje konieczność częstej wymiany wahaczy lub tulei wahaczy. Duży hałas wydawany przez opony - pomimo opon Continental, a nie jak w większości tego typu problemów przy oponach Pirelli. Pomimo częstego ustawiania zbieżności-w dalszym ciągu nierówne zużywanie się przednich opon-podobno wada fabryczna do której Fiat się nie przyznaje.
~Mihaoo
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Układ jezdny dudni na drobnych nierównościach. Auto pewnie reaguje na ruchy kierownicą, poprawnie zachowuje się w zakrętach. Proporcja między komfortem i sportem zawieszenia to rzecz gustu. Jak dla mnie (a lubie jezdzic dynamicznie) jest za sztywne i nerwowe na wybojach. Sprawne hamulce nie wymagają dużej siły. Kierowca ma ułatwione zadanie na parkingu dzięki programowi zdwojonej siły wspomagania.
~Luck
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Zawieszenie dopasowane do charakteru autka, czyli komfort ponad prowadzenie. Jak na samochód tej wielkości bardzo dobrze wybiera nierówności. Prowadzenie mało precyzyjne i dosyć niepewne (zawieszenie w 100% sprawne). Ale takie były założenia konstrukcyjne i jeżeli ktoś ma tego świadomość powinien być zadowolony. Poprostu małe dośyć komfortowe miejskie toczydełko.
~Maciej
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Zawieszenie Pandy jest jak na tak male auto duzym plusem nie jedno auto klasy b chcialoby miec takie., czesci zamienne np wahacz , amortyzator niskie to duza zaleta na Polskie realia. Minusem jest wspomaganie ktore sie zawiesza i nie dziala przy kilku parkowaniach ( nauka jazdy) w normalnej eksploatacji nie ma z tym problemow. bez sensu funkcja city moze dla bajeru
~Adam
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Układ działa dość dobrze przy małych prędkościach, tak do 90km/h. Powyżej trzeba już bardziej przyłożyć się do kontroli jazdy. Dosyć słabe zawieszenie. Ale przy 80tys tylko 2 razy miało wymieniane wahacze i to przeważnie prawej strony. Koszty wymiany bardzo niskie. Nie mam wspomagania, więc trzeba się trochę nakręcić przy parkowaniu.
~saleen1451
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Auto jest sztywne i świetnie wchodzi w zakręty. Czuć niestety każdą dziurkę, dziurę i wyrwę. Szybko odzyskuje się panowanie po poślizgu, łatwo wyczuć samochód. Dobrze zwymiarowana kierownica - ta fabryczna bez skóry. Jest tryb CITY, ale nie polecam go na zimę - nawet w mieście - po prostu nie czujemy, kiedy tańczymy bokiem na lodzie.
Fiat Panda II Hatchback 5d