Lista ocen Fiat Croma II (112) - Ergonomia

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cromiarz
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Tutaj Fiat średnio się popisał. Z bardziej upierdliwych rzeczy to: 1. manetka tempomatu z lewej strony umieszczona jest trochę za nisko i można zahaczyć o nią kolanem lub czasami pomylić z kierunkowskazem, 2. Małe schowki w drzwiach w które zbyt wiele się nie zmieści, 3. schowek przed nogami pasażera wydaje się duży, jednak po otwarciu okazuje się że tylko połowa jest wolna bo reszta jest zabudowana plastikowymi ściankami za którymi znajdują...
~er
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Oj dwója. Schowek w drzwiach nie mieści nawet atlasu, a nie każdy lubi GPS-a, więc muszę wozić w bagażniku lub kieszeni fotela. To samo tyczy się włożenia jakieś butelki z piciem, na stojąco nie włożysz a na leżaka to już nie masz schowka. Schowek przed pasażerem- zgroza. Niby duży ale tak nie ergonomiczny że wożę tam husteczni, długopis i takie inne pierdoły. Wspomniany wcześniej atlas nie wejdzie, nic co ma szerokość.długośc większą niż...
~Michał S
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Czytelne zegary (do bólu). Początkowo byłem zrażony ich przesadną czytelnością ale w długich trasach jest to b. pomocne. Mogło by być więcej schowków. Dostęp do hamulca ręcznego nie stanowi dla mnie dużego problemu. Brak pochwytów na kubki/puszki. Trzeba się przyzwyczić do nietypowego rozwiązania dzwigni (tempomat, kierunkowskaz) - można pomylić początkowo + nieco oddalone od kierownicy. Pozostałe elementy rozwiązane doskonale + estetyka która...
~MarCZ
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
przełącznik nawiewu wewnątrz/zewnątrz mógł by być w innym miejscu, fotele bardzo wygodne po przejechaniu 1300 km żadnego zmęczenia. W moim samochodziku są podgrzewane fotele z 4z regulacją góra/dół, kąta pochylenia tak siedziska jak i oparcia regulacja pod lędźwie fotel pasażera dodatkowo składany tak że pasażer z tyłu może sobie wyprostować nóżki, NAWI z telefonem sterowane z kierownicy nagłośnienie Suuper dlamnie autko rewelka
~Dudek
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Minimalnie za wąski fotel kierowcy. Mógłby też być trochę przesunięty w lewo. Kierownica mogłaby opuszczać się niżej. Przy wsiadaniu/wysiadaniu naciska się lekko dźwignię regulacji wysokości fotela, co sprawia, że po kilku wejściach/wyjściach fotel znajduje się w najniższej pozycji. Te wszystkie uwagi należy rozpatrywać przez pryzmat, że ja gabarytowo trochę nietypowy jestem, choć w innych samochodach tych problemów nie miałem. :)
~Mariusz
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Kwestia przyzwyczajenia do przełączników przy kierownicy - są krótko mówiąc nieergonomiczne. Reszta OK. Najlepsza jest możliwość komunikacji głosowej z systemem Connect Nav+. Bez odrywania wzroku od widoku drogi przed samochodem można wybrać rozmowę telefoniczną do szwagra, i porozmawiać przez system głośnomówiacy. Niestety trzeba poznać kilka słów w jednym z 6 języków. Nie ma tu polskiego.
~mto
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
jedyny wielki minus cromy to brak możliwości przesuwania kanapy tylnej - miejsca z tyłu jest bardzo dużo kosztem mocno przeciętnego bagażnika poza tym drobiazgi - napoju nie można umieścić w tunelu środkowym bo strach że zaleje stacyjkę na podszybiu zamiast ogromnych kratek wentylacji, przydałby się schowek - tym bardziej ze schowek pasażera jest malutki
~Tomas
Kombi 2.2 i 16V 147KM 108kW
ergonomia no cóż: brak kubków na napoje ... szkoda wszyscy je lubimy. Olbrzymi podłokietnik wygodny i z przodu i z tyłu. kierownica w dwóch płaszczyznach regulowana, siedzenia super komfortowe z wielokrotną regulacja jak i również podparciemdolnej części kręgosłupa. schowek z przodu jak dla mnie supoer duże wszystko się w nim mieści co tylko mam pod ręką.
~cigiel
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Prawie wszystko bardzo dobrze. Plusy: -5 dźwigni do regulacji ustawienia podgrzewanych foteli kierowcy i pasażera!!! -intuicyjne rozmieszczenie przełączników -regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach -i wiele innych na plus Ale parę drobnych mankamentów też można znaleźć: -trochę utrudniony dostęp do lewarka hamulca ręcznego -kiepsko usytuowane gniazdo zapalniczki
~Mariusz
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Wszyscy teraz żrą i piją w samochodzie (ja też) więc uchwytów z przodu brakuje. Drążek zmiany biegów utrudnia obsługę panelu klimatyzacji. Sam panel jest dużo mniej ergonomiczny niż te montowane w stilo czy nowym bravo. Tu jest typowy GM z idiotycznym wybieraniem kierunku nawiewu - zbyt długo to trwa. Świetne fotele o szerokim zakresie regulacji (wersja Emotion)