Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback (139) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sireplama
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
IMO nie działa za super, biegi wchodzą trochę ciężko, coś zgrzyta, zdarza się, że zamiast wstecznego wrzuci się 5-kę, trochę uciążliwe. Z drugiej strony to może być po prostu mój egzemplarz (2002r i skrzynia była nietykana)
~Mika
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Niestety, ale w 2007 wybiła się 1, teraz jest ok. Czasami się zatnie drążek, czyli muszę wyłączyć silnik odblokowac na luz i mogę ponwnie uruchomić silnik. Dzieje sie tak tylko po dłuższym postoju gdy zostawiam autko na biegu.
~Jeż (lujezyn@poczta.onet.pl)
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Generalnie OK., choć dwójka mogłaby być o niższym(?) przełożeniu, bo gdy się toczę i przyśpieszam (jak wiadomo jedynka jest tylko do ruszania i ciężko ją wrzucić, jak się nie stoi) to silnik strasznie dudni (za niskie obroty).
~Marcin Lublin
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Tylko przeciętnie. Zmiana biegów przypomina grzebanie kijem w wiadrze z kamieniami. Jednak do tej pory bezawaryjna. Zestopniowanie skrzyni bez zarzutu. Umiarkowanie wygodny lewarek zmiany biegów;)
~maniekkm
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
hmmm. ogólnie ok. troche ciężko chodzi. mam 144kkm przebiegu i już wyje na 2 i 3 biegu ale ponoć taki urok tych aut. 3 bieg jest idealny na miasto spokojnie do 80 km/h dochodzi się na nim bez ciśnięcia w gaz.
~Emil
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
Na początku było bardzo dobrze, ale obecnie są wyczuwalne opory i brak precyzji. Nie wiem, tylko czy to w wyniku zużycia, czy nieprawidłowej eksploatacji (podobno zbyt siłowo podchodzę do zagadnienia:))
~jedrek35@poczta.fm
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Niestety byłem jednym z tych, którzy doświadczyli fatalnych skrzyń Citroena. Po 75 tys. rozsypał jeden z wałków już po gwarancji. Ekspertyza wykazała wadę materiałową. Wymiana kosztowała mnie 3,500 zł.
Hatchback 1.4 HDi 68KM 50kW
Zwykła skrzynia tania w naprawie (sprzęgło ) nie ma szału prędkości , ale wystarczająco na przemieszczanie sie . Najlepiej to auto czuje sie na drogach krajowych
Citroen Xsara II Hatchback