Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback (126) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dziorek
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Na razie 300 km na trasie (w tym 40 km ponad 140 km/h) 484 km po Wrocławiu, spalił 51 litrów co daje 6,5 litra. Myślałem że będzie lepiej ale komputer pokazywał że będzie gorzej. Więc i tak jestem zadowolony :) To były pierwsze kilometry i więcej testów niż ekonomicznej jazdy, myślę że następny bak będzie lepiej wykorzystany. Napraw na razie żadnych.
~dad1
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Średnie spalanie na poziomie 5,5l/100km mówi wszystko. W trasie mimo 3 pasażerów, bagaży podróżując 100-110 km/h poniżej 4,5l. Autostrada 130-140km/h 6l. W mieście udaje mi się nie przekraczać 6,5l mimo dynamicznej jazdy ale dużo hamuje biegami i jeżdżę na optymalnych obrotach. Mojej siostrze za to potrafi spalić 8l.
~Mika
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Paliwo - jeżdzę sporadycznie - 7-8 l/100 (98), gaz - teraz jest instalacja sekwencyjna - ustawienie przełaczenia sie gazu na 45 stopni - wiec 7-8 litrów/100 km. Butla jest w bagażniku bo koło zapasowe jest mocowane od spodu ....Nie narzekam - jeżdzę autkiem z powodów ekonomicznych i tego, że juz wiem co gdzie w nim \"piszczy\"
~Gietki1990
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
to tak za podnośnik szyby lewej zapłaciłem 250zł z robotą , rozrząd około 400 zł amortyzatory tył olejowe 60 zł sztuka gazowe 130 zł raczej nie drogo , a co do spalania to jeżdżę na gazie także tankując 32 litry przejadę 320 km nie oszczędzając a oszczędnie to 380 km
~mucko1@interia.pl
Hatchback 1.4 HDi 68KM 50kW
Auto bardzo ekonomiczne: średnie spalanie miasto/trasa - ok 5L, na trasie jest to około 4L oczywiście przy spokojnej jeździe i niezbyt dużym obciążeniu. Jeśli chodzi o przeglądy i naprawy: nie należą do najtańszych, ale jak robimy wszystko na czas, auto odwdzięczy się niezawodnością.
~Marcin
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik niewielki ale spala śednio 8,5 l. w mieście i ok. 5,5-6,0 w trasie. Na ta moc silnika nie jest zbyt oszczędny. Ceny przeglądów w ASO zdecydowanie do przełknięcia tym bardziej że auto okazuje się być bezawaryjne i bezproblemowe na codzień. Jedyna naprawy to tylna oś skrętna.
~flon
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik 1.6 jest naprawdę bardzo ekonomiczny. Jeśli tylko kierowca zechce może palić na trasie poniżej 6 l. w mieście 7,5. Średnio przy normalnej jeździe pali koło 7,5 l. Uważam, że jest to wynik bardzo dobry. Jeśli chodzi o przeglądy warto poszukać dobrego serwisu. Wtedy jest OK.
~L00cas
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik 1.4 jest prosty i tani w utrzymaniu. Zawieszenie tak samo (belkę tylną co około 100000 km wypadałoby zregenerować za jakieś 1200 złotych, czyli NIEWIELE w porównaniu do wielowahaczowych etc.). Części zamienne są tanie. Blacha nie koroduje. Doskonale.
~Sztandi
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Spodziewałem się większego spalania, a tu niespodzianka. Zazwyczaj jeżdżę po mieście (Łódź), a spalanie zawsze poniżej 8 litrów. Nie miałem jeszcze okazji jechać nim w dłuższą trasę ale po tym co przejechałem sądzę, że 6 litrów to max.
~Jacek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Miasto (Kraków) - ok 10-10,5 l Trasa wakacyjna (3 osoby + bagażnik po dach i zawalony wolny fotel: Trasa do Grecji po autostradach przy stałej 150- 170 km/h i na stałe włączonej klimie - 9,1 l. Po lokalnych spokojnie można zejść do 7l. bez ślimaczenia się.
Citroen Xsara II Hatchback