Lista ocen Citroen Saxo (210) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James Huk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Nie wiem o co niektórym chodzi, skrzynia w jest projektowana z dużymi skokami (pomiędzy jedynką a trójką jest kilka cm skoku, a nie jak w mojej obecnej Fieście MK7... 0.5 cm), osobiście taki układ podoba mi się bardziej niż "mikroskoki" w nowych autach, ale co kto lubi. Nie ma też żadnych problemów z wrzucaniem biegów 1-5, jedyne o co można się czepić to że czasami wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem (ile to wada Saxo, a ile...
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Chodzi zadziwiająco lekko i precyzyjnie, chociaż na wolnych obrotach coś stuka, prawdopodobnie koło zamachowe. Ponoć tak się dzieje w tych autach i dopóki działa, to nie warto tego ruszać, bo sama robocizna przekroczy wartość auta. Jak padnie, to wtedy się będę zastanawiał, oceniam tylko jej pracę i działanie. Mogłaby mieć jednak trochę dłuższe przełożenie główne, gdyż realnie więcej jak 110 km/h da się jechać tylko będąc głuchym.
~witek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
\"Wsteczny\" i niekiedy \"jedynka\" wchodzą ciężej, słychać często jakby zgrzyt. Co ciekawe zauważyłem że jak się troszkę dłużej przytrzyma wciśnięte sprzęgło, to te biegi wchodzą dobrze. Z pozostałymi biegami nie ma kłopotów. Być może jest to tylko moje wrażenie, bo biegi wrzucam może za szybko, ale w dwóch posiadanych wcześniej samochodach niczego takiego nie zauważyłem.
~antytost
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Właściwie jeden mankament: przełączanie z 1 na 2 to tragedia. Szczególnie zimą po postoju - dwójka wchodzi baaardzo nieładnie. Aby uniknąć przykrych dźwięków i uszkodzenia skrzyni z 1 przesuwam manetkę w pozycje luzu i dopiero na 2. Co do biegu wstecznego to uważam za normalne, iż przed wbiciem R trzeba wpierw wysprzęglić całkowicie. Pozostałe biegi bez problemów.
~Cytrus
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak skrzynia. Awarii brak, biegi lekko wchodzą, lewarek ma już trochę luzu - ale to z powodu zewnętrznego mechanizmu zmiany biegów. Olej wyłącznie syntetyk i ZMIENIAM co 40 000 ! Nie chcesz awarii skrzyni to zmieniaj olej, nawet jeżeli producent nie umieścił korka do spustu oleju
~Yarexpol
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Bardzo mi przypadła do gustu. Biegi wchodzą szybko i precyzyjnie. Jedynie wsteczny lubi czasami indywidualizm. Niestety biegami trzeba wachlować dosyć często i w zasadzie to już przy 70km/h można wrzucać piątke. Podoba mi się że biegi siedzą gęsto przez co szybko wrzuca się trójkę.
~rapet
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Biegi trochę krótkie, ale spokojnie można było jechać 55km/h na \"5\" biegu (bardzo ekonomiczne podejście do jazdy). Uciążliwe były tylko zgrzyty podczas wrzucania pierwszego biegu, a także podczas przełączania z 1 na 2, i z 2 na 3.
~Alan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
To nie jest zbyt precyzyjna skrzynia biegów chodź to też mogło wynikać z tego że skrzynia mogła być zużyta. Jedynka nie jest zsynchronizowana z resztą przełożeń więc ciężej wchodzi i potrafi szarpnąć.
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie i lekko. Przełożenia dobrze dobrane do silnika diesla przy czym jak na auto tej mocy jest dość dynamiczne i w trasie przy prędkościach 90-110 km/h jest jeszcze w miarę cicho.
Dziennik kosztów dla Citroen Saxo
5,6
7,6
6,8
~MantissPL
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Krótki skok, wymieniałem sprzęgło podczas eksploatacji po 200000 km i raz cięgna:) - kto wie co to, to jazda mając tylko 2 biegi przez miasto jest funowa. Proponuję wywalić wycieraczkę bo u przeszkadzała.