Lista ocen Citroen Saxo (163) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 228 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Raz wracałem z padniętym akumulatorem, a brak napięcia objawia się tym, że nie działają zegary. Po drodze przypadkiem dowiedziałem się, że nie włącza się również wentylator na chłodnicy, bo nagle licznik dostał prąd i zauważyłem, że wskazówka od temperatury stoi na baczność, no i pod dom zajechałem z zagotowanym płynem. Silnik to przeżył, UPG nie wydmuchało, bo szczęśliwie chociaż blok silnika jest oparty na tym z benzynowego 1.4, to w...
~ZNAM Z AUTOPSJI
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
z większych rzeczy to zacznę od komputera a skończę na skrzyni biegów a to jak na 99 rok bardzo dużo po drodze jeszcze było kilka innych rzeczy jak sprzęgło, pompa paliwa , silnik elektryczny do wspomagania kierownicy (ale tego nie wymieniłem bo na szrocie krzykneli 700 więc sobie darowałem i o ddziwo jakoś działa tylko raz na jakiś czas się przytnie ale na wertepach się odetnie a wertepów u nas dostatek więc jest ok) było jeszcze kilka rzeczy...
~James Huk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
-Przegnił i odpadł tłumik, najpierw oryginał, potem zamiennik, z tego co czytam na forach sporo "francuzów" ma z tym problem -Ostatnio auto maiło jakieś problemy z przegrzewaniem, nawiew ciepłego powietrza nie działał, chłodnica chodziła na pełnych obrotach a mimo to kontrolka przegrzania silnika potrafiła się zapalić - dosłownie 3 dni temu auto wróciło z naprawy z nową uszczelką pod głowicą i wydaje się że jest już dobrze (koszt...
~MARCIN T,
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
na razie nie zanotowałem, bo dopiero zaczynam jeździć, jak mówię na kanale sprawdziłem przy zakupie i wymieniłem przednią półoś tyle zapłaciłem zaraz po zakupie używanego auta: wymiana oleju wymiana filtra oleju, powietrza i paliwa wymiana paska rozrządu wymiana przedniej półośi krótkiej wymiana płynu chłodniczego (petrygo niebieski) RAZEM 700 zł (robocizna + materiały) - dosyć drogo
~ICEQBA
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tylna belka ktora daje sie we znaki. Naprawialem juz raz i koledzy z warsztatu dali ciala wymieniajac tylko czesc rzeczy i nei uszczelniajac wszystkiego jak trzeba. Rezultat = 700zl wyrzucone w bloto. Koszt kompletnej regeneracji beli 800-1200 zl.... strasznie boli... ale trzba bedzie sie poswiecic. Tak ekonomicznego auta za te pieniadze sie nei znajdzie.
~hawana
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
nigdy nie stałem na trasie, raz poszła pompa paliwowa koszt wymiany 700zł ale spaliła się jak dojechałem do domu, mechanik pwiedział że to standard przy 160tys na LPG, trochę problemów z elektroniką gazu koszt 600zł ale z mojej winy - poprosty chciałem jak najdłużej jeździć na tym samym parowniku - skutek - parownik do wymiany i elektronika też
~michal
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Ostatnio coś stuka mi w przednim zawieszeniu, szczególnie przy pokonuwaniu nierownosci poprzecznych, sprawdziłem zawieszenie i jest ok. mechanik wspomnial cos o ukladzie kierowniczym, podobno tutaj cos siada. Jestem otwart na opinie innych uzytkownikow. Druga sprawa to woda w bagazniku.... nie moge zidentyfikowac przecieku.
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Samochód jest o tyle prosty i ten wolnossący silnik diesla, który przetrawi każdy olej napędowy i jest odpowiednio zadbany to poważne usterki nam nie grożą. Wymieniaj rozrząd na czas, wymieniaj regularnie oleje i filtry, pilnuj płynów eksploatacyjnych to klucz do długowieczności każdego auta.
~premier76
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Przez pierwsze półtora roku nie działa się nic, a potem cała seria: tylna belka, wahacz z przodu,amortyzatory z tyłu (w zasadzie same amortyzatory były sprawne ale w miejscu mocowania mają tuleję która jak się wyrobi zaczyna stukać i trzeba wymienić cały amortyzator) uszczelka pod głowicą, chłodnica.
Dziennik kosztów dla Citroen Saxo
5,6
7,6
6,8
~andreas
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Chłodnica po 40 tyś (nawet fachowcy się śmiali), 6 raz układ wydechowy i nadal jest problem, zawieszenie przód po 50 tyś, notorycznie rdzewiejące bębny z tyłu - problem żeby ruszyc z miejsca po 2 dniach stania. 3 lata temu dostałby 4 ale ostatnie parę wypadów do warsztatu to jest po prostu kicha.