Lista ocen Citroen C4 Picasso II Picasso (29) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sztywny
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Błąd czujnika poziomu płynu chłodzącego/albo czujnika temperatury, a może coś innego - to ciągle przed fachowcami w serwisie - do ustalenia. Odklejające się listwy przy tylnej klapie. Znikający dźiwięk "bipera" wytwarzającego odgłos przy zamykaniu klapy. (okazało, ze sie odkleił gdzieś tam wewnątrz tylnej klapy). Wyskoczył jakiś bąbel na tapicerce z tworzywa, czego nie uznała gwarancja. 2 razy (przez ten rok) dziwnie klekotał...
~Willy_M
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Elektryko-elektronika to jak to w Citroenach :) Wyskakujące z nagła błędy aktywnego tempomatu. Brak widoczności kluczyka, zamykanie się auta bez powodu i jeszcze szereg podobnych historii. Miałem starego laptopa więc zakupiłem do niego program i sam ogarniałem tą drobnicę. Jeżdżąc z każdą taką bzdurką do serwisu pewnie bym zmienił zdanie na temat tego auta.
~Maciek
Picasso 1.6 THP 165KM 121kW
Nie wystapily, 3 lata 48000km tylko przeglady i akcje serwisowe. Przepraszam jedna-skrzypienie tylniego zawieszenia w czasie jazdy po wybojach, slyszalne tylko z zewnatrz, nawet nie wiedzialem, ze to mam. Na forum wyczytalem, ze moj rocznik ma na to akcje serwisowa, sparwdzilem, faktycznie skrzypialo, w ramach akcji dostalem nowa belke.
~Tomik_UNO
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Jedna usterka. Nie zamykający się termostat. Zimą doskwierał szczególnie. Auto nie dogrzane i zużycie paliwa większe. Błyskwiczna diagnoza i 2h w warsztacie ASO. Dla mnie bajka. Druga akcja producenta i wymiana elementu zawieszenia (jakaś śruba). Również 2h w serwisie. (lepiej dmuchać na zimne - brawo!)
~Dawid
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Pomijając eksploatacje, nawalił termostat. Fotel kierowcy nie grzeje. Co wiosnę addblue głupieje i wywala błąd (auto używane zima na krótkich dystansach- może to przez to?)
~Maciek
Picasso 1.6 THP 165KM 121kW
Za krótko użytkuję aby obiektywnie ocenić bezawaryjność. Jeden raz zawiesiło się radio. Wyłączenie silnika pomogło. Na plus fakt, że PSA zaprosiło mnie na bezpłatną akcję serwisową.
~jorge30
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Pojawił się raz komunikat dotyczący silnika, a dokładnie zapłonu w silniku - w serwisie wgrano nowy soft i się już komunikat nie powtórzył. Innych usterek póki co nie było.
~Kazik
Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
jedyna usterką jaką miałem to wiązka przewodów do lewego lusterka została wymieniona na gwarancji objawy: po wrzuceniu biegu wstecznego lustro automatycznie się nie obniżało
~rob75
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
2 akcje serwisowe. Wymiana jakiś śrub w zawieszeniu oraz zmiana oprogramowania. W sumie nie przypominam sobie, żeby coś mi jeszcze wymieniali.
~asddsa
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Już pierdzi głośnik kierowcy :) Urwał mi się pasek składający fotel pasażera. Moduł wentylatora też tutaj dorzucę.
Citroen C4 Picasso II Picasso