Lista ocen Citroen C4 Picasso II (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dodo34
Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Jedna z niewielu wad w tym aucie, ale podobno wszystkie francuzy tak mają. Ostatnio jeździłem autami z dalekiego wschodu oraz zza naszej zachodniej granicy i tam mechanizmy zmiany biegów są o niebo lepsze. Zestopniowanie jest super (na 6tym biegu, przy 120km/h niewiele ponad 2tys.obr), ale samo przełączanie to jak mieszanie kijem w orzechach. Po kilku miesiącach już się przyzwyczaiłem, niektórzy takim mechanizmem się nawet zachwycają, ale...
~Piotr Mazur
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Może trochę mało precyzyjna , ale przy normalnej jeździe nie jest to wada. Po prostu jest to samochód dla rodziny a nie wyczynowe więc tak to odbieram. Podejrzewam, że przy innym rozwiązaniu ( precyzyjny lewarek) wibracje bardziej przenosiły by się do wnętrza . Tutaj chyba między lewarkiem a skrzynią są linki, które nie przenoszą wibracji . Tak więc zdecydowanie takie rozwiązanie mi pasuje.
~asddsa
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Skrzynia biegów jest o dziwo względnie precyzyjna w porównaniu do mojego doświadczenia z japońskimi samochodami. Odejmuję gwiazdkę za dziwne przełożenia. Przy zmianie z drugiego biegu i 2300 obrotów, na trzecim biegu mamy 1600 obrotów i... buczenie silnika :) trzeba kręcić do około 3000rpm, żeby nie męczyć w tym aucie, aż czuć jak panewki i wał się zużywają.
~Bushido
Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
W miarę płynnie zmienia biegi ale potrafi szarpać przy zrzucaniu z 3 na 2 bieg.Bardzo przeciąga bieg po manewrze wyprzedzania tak jakby myślała skrzynia że jeszcze coś będę chciał wyprzedzać i trzyma niższy bieg nawet pół kilometra po zakończonym wyprzedzaniu.Zazwyczaj wrzucam wyższy bieg manetką bo taka jazda na wysokich obrotach strasznie drażni.
~Karol
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Z tego co wiem to konstrukcja japońska firmy Aisin. To moja druga skrzynia automatyczna i poprzednia też była tej firmy. Nie szarpie - zmiana biegów prawie w ogóle nieodczuwalna, Manetka przy kierownicy wymaga przyzwyczajenia. Automat tradycyjny więc trochę wolny ale przecież to nie bolid.
~Willy_M
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Skrzynia biegów to jeden ze słabszych punktów tego auta. Typowo francusko-fordowski nijaki dodatek do silnika. Mało precyzyjna i męcząca w użytkowaniu. Po niej i wcześniej po Mondeo IV wróciłem do automatu i już nigdy tego nie zmienię.
~Maciek
Picasso 1.6 THP 165KM 121kW
Uszyta na miarę auta do normalnej jazdy z rodziną. Mogłaby być odrobinę szybsza. Poza tym nie miałem problemów czy to w mieście czy na autostradzie w czasie wyprzedzania. Jest wyskalowana tak, że przy prędkościach autostradowych nie słychać silnika.
~Bubson3
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Mam 6-cio biegowy automat. Zmienia biegi płynnie. Wajcha zmiany biegów jest ulokowana w fajnym miejscu, jak w amerykańskich samochodach - nad kierownicą. Zapewnia to świetny dostęp do dźwigni i oszczędza wiele miejsca na potężny schowek między siedzeniami.
~Grzegorz
Picasso Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Mam automat 6cio biegowy EAT6, większość czasu zmienia biegi bardzo płynnie bez szarpania, jedynie co to raz na ileś zmian jest wyczuwalna zmiana z 1 na 2, delikatnie szarpnie wtedy, ale tylko między tymi przełożeniami.
~Maciek
Picasso 1.6 THP 165KM 121kW
Praktycznie bez zarzutu, przy gwaltownej redukcji biegu przeciaga nizsze biegi do odciecia, wykorzystujac 100% mocy silnika. Za pierwszym razem troche mnie to przestraszylo, teraz wiem, ze nie mozna ciagle dusic pedalu w podloge.